7
28.01.2022, 14:22Lektura na 2 minuty

Hitman 3: Posiadacze gry na Steamie dostaną darmowe ulepszenie

IO Interactive stara się uspokoić gniew graczy.

W zeszłym tygodniu trzecia część perypetii Agenta 47 trafiła na Steama po rocznym statusie tytułu ekskluzywnego dla Epic Games Store. Chociaż Hitman 3 jest bezsprzecznie udaną kontynuacją serii, to na twórców szybko posypały się gromy, a sama produkcja na platformie Valve ma w tym momencie mieszaną ocenę na podstawie 994 recenzji. 

Przyczyna gniewu społeczności jest bardzo prozaiczna – chodzi o pieniądze. Hitman 3 na Steamie kosztuje prawie 60 dolarów (250 złotych), czyli tyle samo, ile w dniu debiutu na EGS. Użytkownicy Steama są wściekli, że czekali na grę 12 miesięcy dłużej, a i tak muszą ją kupić w cenie premierowej. 

Twórcy z IO Interactive nieco przestraszyli się odbioru swojej produkcji. Studio przeprosiło za sytuację w poście na swojej stronie obsługi klienta:


Premiera Hitmana 3 na Steamie nie wyszła, jak planowaliśmy. Byliśmy podekscytowani debiutem gry z nową zawartością. Wiedzieliśmy, że poziom entuzjazmu i oczekiwania wśród naszych graczy był wysoki, szczególnie że gra była na wyłączność Epic Games Store przez ponad rok. Ostatecznie nie spełniliśmy własnych wymagań i nie jesteśmy zadowoleni z tego, że nasza społeczność na Steamie zaczyna swoją podróż z Hitmanem 3 w taki sposób. 


Receptą na złość fanów ma być darmowe ulepszenie posiadanej wersji gry na Steamie. Oznacza to, że właściciele edycji standardowej otrzymają droższe o 120 złotych wydanie Deluxe, obejmujące m.in. sześć dodatkowych kontraktów, ścieżkę dźwiękową i cyfrowy artbook. 

Z kolei posiadacze wersji Deluxe (albo kolekcji Hitman Trilogy za 390 złotych) dostaną rozszerzenie Seven Deadly Sins, które składa się z siedmiu części z motywami bazującymi na tytułowych grzechach głównych. Oddzielnie kosztuje ono prawie 120 złotych.

Pomimo problemów, najnowsze odsłony serii były niewątpliwie ogromnym sukcesem – przez ostatnie pięć lat przyciągnęły przed ekrany ponad 50 milionów graczy, a ,,trójka” w drugiej połowie 2022 dostanie nową zawartość i pełne wsparcie dla VR na PC

W Hitmana 3 możecie zagrać na PC, Xboksie One, Xboksie Series X/S, PS4, PS5 i Nintendo Switchu (dzięki technologii chmury).


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów138

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze