15.06.2023, 07:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Dead Cells: Popularna metroidvania dostanie własny serial animowany

Ogromna popularność, docenienie przez graczy i masa dodatków to za mało. Największa metroidvania ostatnich lat dostanie własną adaptację.

Ledwie tydzień temu studio Motion Twin poinformowało, że ich najnowsza produkcja, Dead Cells, przekroczyła właśnie 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Po 5 latach rozbudowy i prawie 40 dodatkach jest to bez wątpienia jedna z lepszych produkcji tego typu. Teraz pojawiły się kolejne wieści – Dead Cells dostanie własny serial animowany. Na tym etapie nie powinno to nikogo dziwić, bo przecież nawet Vampire Survivors zostanie zekranizowane.

Jeśli chodzi o ekipę, która zajmie się przeniesieniem gry na małe ekrany, nie ma tutaj żadnych zaskoczeń – studio Bobbypills już wcześniej pracowało nad zwiastunami tego tytułu, a teraz zaprezentuje nam to samo, ale w bardziej rozbudowanej formie. Krótki zwiastun sugeruje, że efekty ich pracy zobaczymy w bliżej nieokreślonym terminie przyszłego roku:

W skład serialu wejdzie 10 około siedmiominutowych odcinków, a on sam opowie znaną historię przeklętej wyspy, nawiedzonej przez dziwaczną zarazę. Lokalny władca co prawda opracowuje lekarstwo, ale ostatecznie zmienia ono jego poddanych w potworne monstra, a mniej więcej w tym samym czasie zaczynają krążyć przepowiednie o ognistogłowym bohaterze, jaki któregoś dnia przywróci porządek.

Tytuł powstanie we współpracy z francuską siecią Animation Digital Network, a serialowe Dead Cells przed zaprezentowaniem reszcie świata, będzie chwilowo ekskluzywne dla Francji.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów812

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze