3
10.02.2023, 14:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Dead Cells: Return to Castlevania z datą premiery. Będzie się działo

Castlevania zawita do wymagającej i szybkiej gry pełnej akcji, jaką jest ciepło przyjęte Dead Cells.


Marcin Hołowacz

Motion Twin podbiło świat swoim wybitnym tytułem w postaci Dead Cells. Ten roguelite jest tak dobry, że gdy tylko zaczniemy grać, nie będziemy mogli się oderwać od ekranu, napotkamy na trudności z odłożeniem pada choćby na moment, stracimy poczucie czasu, zapomnimy o swym dotychczasowym życiu i… ok, wystarczy, bo trochę się już zagalopowałem. Słyszeliście o tym, że będzie nowe DLC do Dead Cells? Tym razem motywem przewodnim jest legendarna Castlevania!

Dead Cells to połączenie gatunków roguelite i metroidvania, więc opisując swoje dzieło, twórcy chętnie sugerują określenie roguevania. Korzystając z okazji warto przypomnieć, że sam zwrot metroidvania bierze się z połączenia tytułów Metroid i Castlevania, dlatego zapowiedź DLC o nazwie Return to Castlevania wydaje się być strzałem w dziesiątkę – to faktycznie swego rodzaju powrót do korzeni.

Trudno ukryć ekscytację związaną z możliwością ponownego wsiąknięcia w świat Castlevanii, bo co prawda jest to za pośrednictwem innej gry… ale za to niezwykle udanej! W najnowszym DLC do Dead Cells będziemy mogli cieszyć się z nawiązań do klasycznej ścieżki dźwiękowej, szeregowych przeciwników, a nawet kultowych walk z bossami, takimi jak Dracula i Śmierć.

Dead Cells:
Return to Castlevania
Boss z Return to Castlevania

Zderzenie Castlevanii z Dead Cells to nie tylko szansa na odwiedzenie dwóch nowych biomów, bo przy okazji będziemy mogli poznać znane postacie: Alucarda i Richtera Belmonta. Ten pierwszy jest synem samego Draculi, a drugi… to oczywiście łowca wampirów z legendarnego rodu, którego poznaliśmy w Rondo of Blood i Symphony of the Night, a wkrótce zobaczymy w nowym serialu Netfliksa. Pojawi się też 14 nowych broni, a także 20 nowych ubrań dla naszej postaci. Dzięki temu będziemy mogli się upodobnić m.in. do Alucarda, Richtera Belmonta, Simona Belmonta czy Marii Renard, a nawet Draculi.

Dead Cells miało swoją premierę w 2018 roku i gra jest dostępna na platformy PC, PlayStation, Xbox, Switch, a nawet na Androida. DLC Return to Castlevania trafi na rynek już 6 marca 2023 roku. Chętni mogą już teraz rzucić okiem np. na oficjalną stronę dodatku na Steamie. Korzystając z okazji przypominamy o naszej recenzji DLC The Queen and the Sea.

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane