1
18.04.2024, 12:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Dead Island 2: Dodatek SoLA na premierowym zwiastunie

Wszyscy ocaleni, szykujcie się, ponieważ Dead Island 2 zabiera nas na krwiożerczy festiwal w samym środku HELL-A.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Mało kto spodziewał się, że Dead Island 2 uwolni się ze swojego piekiełka produkcyjnego. Rzeczywistość okazała się jednak bardziej optymistyczna od tej z upadłego Los Angeles, a twórcy nawet pochwalili się dobrą sprzedażą. To pozwoliło serii rozwinąć skrzydła i wydać pierwsze duże rozszerzenie. Obiecano jednak dwa, dlatego przyszła kolej na festiwalowe szaleństwo z nutką gore.

Dead Island 2 – SoLA zabiera nas do samego serca Los Angeles, gdzie będziemy mieli okazję podróżować po imprezowej lokacji. Tam zmierzymy się z nowym zagrożeniem, które umożliwia przemianę ocalonych w zombie za pomocą… dźwięku. Staniemy naprzeciw dobrze znanych nieumarłych, ale bestiariusz zostanie rozwinięty o dwie nowe maszkary. 

Pierwsza z nich potrafi przemieniać się w plamę krwi, odradzać się w innym miejscu, a także atakować bohatera strugą zatrutej krwi. Drugi z niemilców jest dość osobliwy, ponieważ nienawidzi swojej postaci i notorycznie się okalecza. To sprawiło, że z wyglądu bliżej mu do wielkiego jelita, które za to może zaatakować nas z dystansu.

To nie koniec nowości, ponieważ dostaniemy nowe bronie, także w legendarnych wariantach. Na zwiastunie najbardziej eksponowano Rozpruwacza oraz wyrzutnię pił. Jeżeli mieliście przyjemność obserwować kiedykolwiek FarCry’a 6, to działania pukawki nie muszę wam zbytnio tłumaczyć, natomiast pierwszy z nich jest miksem kija baseballowego oraz piły tarczowej.

Tak więc nie pozostaje wam nic innego, jak wybrać się na krwawy festiwal muzyczny i zacząć zadawać ciosy miażdżono-cięte w najnowszym dodatku. Jest on już dostępny na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S. Na PC zagracie na Epic Games Store, a użytkownicy Steama otrzymają dostęp wraz z debiutem Dead Island 2 na platformie Valve w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów375

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze