1.08.2022, 12:00Lektura na 1 minutę

Destiny 2: Czat tekstowy wyłączony, by gracze nie wyrzucali innych z gry

Bungie wyłączyło czat tekstowy ze względu na błąd, który pozwalał graczom na crashowanie gry swoim przeciwnikom i zdobywanie łatwych wygranych.


Patryk „Delighter” Żelazny

Ostatnio o aferze związanej z Destiny 2 słyszeliśmy, kiedy YouTube zdjął materiały dotyczące tejże gry, w tym nawet te od samych twórców. Powodem miało być rzekome naruszenie praw autorskich, co było zwyczajną pomyłką. Całkiem szybko ustalono, kto był odpowiedzialny za całą sprawę i Bungie natychmiast weszło na drogę prawną. Teraz mamy jednak do czynienia z czymś zgoła innym, bo to sam developer jest odpowiedzialny za usunięcie czatu tekstowego z Destiny 2.

Powodem takiej decyzji jest błąd, który pozwala graczom na crashowanie swoim przeciwnikom gry, zdobywając tym samym bardzo łatwe zwycięstwo. Gracze sami znaleźli rozwiązanie problemu – wystarczyło wyłączyć każdy możliwy czat w grze i byliśmy bezpieczni. Oczywiście nie każdy zdawał sobie z tego sprawę, przez co mógł bardzo łatwo paść ofiarą tak niesportowego zachowania. W tym momencie czat został już wyłączony przez twórców, którzy pracują nad rozwiązaniem problemu.

Kiedy czat zostanie włączony powrotem? Świetne pytanie, na które odpowiedź brzmi „to zależy”. Zapewne nie przed tym, jak problem zostanie naprawiony.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów534

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane