4
20.07.2023, 08:30Lektura na 2 minuty

Diablo IV: Fani oburzeni ostatnim patchem. Dziś startuje 1. sezon

Activision Blizzard mocno rozczarowało graczy ostatnią aktualizacją Diablo IV. Część z nich zapowiada w związku z tym bojkot 1. sezonu, który startuje już dziś.


Jakub „rajmund” Gańko

Na chwilę przed startującym dziś 1. sezonem, Diablo IV otrzymało dużą aktualizację 1.1.0. Niestety, zamiast rozgrzać emocje przed nowym wydarzeniem czy naprawić budzący kontrowersje gameplay, Activision Blizzard wprowadziło zmiany, które rozwścieczyły nabywców gry (a tych, jak wiemy z ostatniego raportu, nie brakuje). Chodzi oczywiście o dłubanie w balansie rozgrywki, a przede wszystkim osłabienie wszystkich postaci. Najbardziej ucierpieć mieli czarodzieje, ale oberwało się każdej klasie.

Do tego dochodzą zmiany w zasadach przyznawania punktów doświadczenia za zabijanie przeciwników, co w połączeniu z innymi dostrojeniami balansu sprawiło, że – paradoksalnie – endgame jest jeszcze nudniejszy, a awansowanie na wyższe poziomy – jeszcze żmudniejsze. Pewne wyobrażenie o nastrojach graczy daje ankieta przeprowadzona przez serwis Maxroll: spośród blisko 17 tys. oddanych głosów, 81,5% było niezadowolonych z wprowadzonych zmian.

Krytyka ta była na tyle głośna, że trafiła do samego Blizzarda. Adam Fletcher poinformował na swoim Twitterze, że opinie graczy Diablo IV zostaną wzięte pod uwagę, a w najbliższy piątek odbędzie się kolejne edycja Campfire Chatu, na której zostaną one przedyskutowane. Chyba jednak nie jestem odosobniony w swoim sceptycznym podejściu do ewentualnych cudów...

Nie zapominajmy, że wszystkie te zmiany zostały wprowadzone w przededniu startu 1. sezonu Diablo IV, a więc dużego wydarzenia, które w teorii powinno na nowo rozbudzić ciekawość graczy i przyciągnąć ich z powrotem do najnowszego dzieła Blizzarda. Tymczasem nie brakuje głosów fanów, którzy planują Sezon 1 całkowicie zbojkotować, aby dać jasny sygnał twórcom, że nie postępują fair.

Pozostaje czekać na dalsze stanowisko Activision Blizzard. Ciekawe też będzie obserwowanie, jak wprowadzone zmiany będą korespondować z battle passem, który wejdzie w życie wraz ze startem 1. sezonu...


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1845

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze