5
24.01.2023, 09:30Lektura na 2 minuty

Dragon Age: Dreadwolf stracił kierownika produkcji. Scenarzysta Mass Effectów opuścił BioWare

Mac Walters pracował w firmie BioWare od 2003 roku i oprócz serii Mass Effect miał na koncie pracę przy Anthem oraz Jade Empire.

A co tam się dzieje ostatnio w BioWarze? Na temat powstającej od lat (i przynajmniej kilkukrotnie restartowanej) nowej odsłony serii Dragon Age wciąż wiemy niewiele, mimo że znamy jej polski tytuł, a nawet dostaliśmy już pierwszy zwiastun. Teraz zaś dowiadujemy się, że studio pod koniec zeszłego roku opuścił jeden z jego weteranów, Mac Walters, który w ostatnim czasie był kierownikiem produkcji Dreadwolfa.

Twórca podzielił się oficjalnie tą informacją na swoim profilu na LinkedInie.


Powiedzieć, że ostatnie 19 lat stanowiło doświadczenie, które odmieniło moje życie, to jak nic nie powiedzieć. To jeszcze bardziej utrudniło moją decyzję o rozstaniu. Miałem okazję pracować z tak wieloma cudownymi ludźmi i mogłem być częścią najbardziej niesamowitych zespołów oraz projektów. Trudno to wszystko wyrazić i wiem, że będę o tym myślał jeszcze przez długie lata.


Mac Walters

Walters podziękował wszystkim kolegom za współpracę i życzył im wszystkiego dobrego. Cały post utrzymany jest w bardzo ciepłym tonie, więc nie wygląda na to, aby jego rozstanie z BioWare przebiegało w jakiejś nieprzyjemnej atmosferze... chociaż po takich oficjalnych wiadomościach nigdy nic nie wiadomo. Tak czy siak nie wiemy, czym twórca planuje się teraz zająć. Sam wspomina o przerwie w karierze zawodowej.

Zasługi Waltersa dla BioWare to temat na osobny akapit. Po dołączeniu do firmy w 2003 roku zaczynał jako scenarzysta Jade Empire, by potem na lata związać się z serią Mass Effect. Przy pierwszej części objął stanowisko starszego scenarzysty, a w kolejnych dwóch awansował na głównego scenarzystę. Był także dyrektorem kreatywnym Andromedy oraz kierował produkcją Edycji Legendarnej całej trylogii sprzed dwóch lat. W międzyczasie został również mianowany projektantem narracji Anthem.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1267

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane