2
16.02.2024, 20:45Lektura na 1 minutę

Elden Ring: FromSoftware nabyło pełne prawa do marki

FromSoftware odkupiło pełne prawa do znaku towarowego Elden Ring od Bandai Namco.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Według dokumentu US Patent and Trademark Office własność znaku towarowego została przetransferowana między firmami w marcu 2023 roku – około 13 miesięcy po premierze największego dotychczas hitu japońskiej korporacji.


Bandai Namco niniejszym ceduje na FromSoftware wszelkie prawa, tytuły i udziały w znaku towarowym wraz z wartością firmy symbolizowaną przez znak towarowy, a także wszystkimi roszczeniami wynikającymi z korzystania z własności znaku towarowego. 


US Patent and Trademark Office

Elden Ring został wydany w lutym 2022 roku i sprzedał się w 20 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszego roku. Podczas gdy FromSoftware jest odpowiedzialne za wydanie gry w rodzimej Japonii, Bandai Namco jest wydawcą Elden Ringa na terenie reszty świata.

W sierpniu 2022 roku Kadokawa Corporation, do którego należy producent kultowych soulslike’ów, ogłosiło plany sprzedaży udziałów firmom Sony i Tencent, w wyniku czego będą one posiadały łącznie 30% udziałów w FromSoftware. Posunięcie to ma zwiększyć możliwości programistyczne firmy i potencjalnie wesprze japońską korporację w wydawaniu własnych gier na całym świecie.

W produkcji znajduje się rozszerzenie do Elden Ringa o tytule Shadow of the Erdtree. Niedawno świat obiegła wiadomość o zamiarze stworzenia mobilnej wersji gry.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów201

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze