21.02.2024, 08:15Lektura na 2 minuty

Elden Ring: Już dziś zobaczymy zwiastun dodatku Shadow of the Erdtree

Długo wyczekiwany dodatek Shadow of the Erdtree do Elden Ringa zostanie zaprezentowany jeszcze dziś.


Jakub „rajmund” Gańko

Dość dziwny to przypadek: w najbliższy weekend miną dwa lata od premiery Elden Ringa. W tym czasie gra nie dostała żadnego DLC, chociaż od dawna wiemy, że takowe jest w produkcji i nazywa się Shadow of the Erdtree. Mimo to FromSoftware trzyma uparcie buzię na kłódkę i nie zdradza nam żadnych szczegółów związanych z tym, czego możemy się spodziewać. Przez ten czas oczekiwania jednak narosły jeszcze bardziej i chyba wszyscy oczekujemy, że nadchodzący dodatek będzie prawdziwym monstrum: zarówno pod względem objętości, jak i jakości wprowadzanych zmian oraz nowości.

Całe szczęście nasze czekanie zdaje się powoli dobiegać końca. FromSoftware zapowiedziało bowiem, że już dziś zaprezentuje trailer z fragmentami gameplayu z DLC Shadow of the Erdtree. Prezentacja nie odbędzie się wbrew pozorom na Nintendo Direct (więc raczej nie ma co liczyć na niespodziewany port Elden Ringa na Switcha), lecz nieco później: o godz. 16.00 naszego czasu.

Na tym etapie chyba nie ma już nawet co spekulować na temat tego, co może trafić do Shadow of the Erdtree. Już za kilka godzin wszystko stanie się jasne i zyskamy potężny argument za tym, by powrócić do Ziemi Pomiędzy. Swoją drogą ciekawe, czy dodatek ukaże się także na konsolach poprzedniej generacji, czy też już tylko na PS5 i Xboksy Series X/S. Nie zdziwiłbym się, gdyby sprawdziła się ta druga opcja, podobnie jak miało to miejsce chociażby z Phantom Liberty do Cyberpunka 2077.


Cena i data premiery?

Jak donosi doskonale nam znany billbil-kun, Shadow of the Erdtree miałoby trafić na rynek 21 czerwca, a przynajmniej wtedy w sklepach pojawiłby się Elden Ring w wersji GOTY, zawierającej wspomniane rozszerzenie. Jego cenę ustalono na poziomie 79,99 dolarów. Ponadto takie zbiorcze wydanie dostałoby również edycję kolekcjonerską wycenioną na 259,99 euro. Niestety informator nie podał, co miałoby się w niej znaleźć (i usprawiedliwiać tak wysoką cenę).


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1823

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze