2
28.05.2022, 11:30Lektura na 2 minuty

Elden Ring: Co-op bez ograniczeń dzięki rewolucyjnemu modowi

Żadnych barier, blokad, mgieł – grę można przejść ze znajomymi od początku do końca.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Elden Ring, niezaprzeczalny hit tego roku, posiada wbudowany tryb kooperacji. Kilkoro graczy może połączyć w nim swoje siły i ruszyć razem na podbój Ziemi Pomiędzy. Niestety są wtedy ograniczani wieloma warunkami. Zablokowany dostęp do lochów i innych miejsc sprawia, że trzeba regularnie wyrzucać ekipę ze swojego wymiaru i przywoływać ją ponownie po przekroczeniu rubikonu. Co chwilę witają nas też „mgliste ściany”.

Z problemem postanowił zmierzyć się modder o nicku LukeYui. Udało mu się znieść rzeczone bariery (które wynikały prawdopodobnie nie tyle z lenistwa developerów, co z wizji artystycznej twórców odnośnie trudności). Oprócz tego dokonał poprawek kodu oraz nieco utrudnił grę, aby nie stała się zbyt prosta z powodu nieustannej obecności przyjaciół.

Cztery postacie stoją na wzgórzu. W tle widzimy świat Elden Ring: zamek wznoszący się w oddali oraz wzgórza po lewej i prawej. Kolorystyka fioletowo-brązowa.
Screenshot zachwalający możliwości modyfikacji, autor: LukeYui

Efekt? Modyfikacja „Seamless Co-op”, która właśnie dostępna jest do pobrania w wersji beta. Jak chwali się LukeYui, paczka teoretycznie pozwala na przejście całej gry od początku do końca podczas jednej grupowej sesji. Bez ścian, blokad i innych. Mało tego – do dyspozycji dostajemy z powrotem konie. Są co prawda nieco zabugowane, ale autor zrobił wiele, aby choć trochę usprawnić ich synchronizację pomiędzy użytkownikami.

Wymagało to oczywiście nieco zmian w regułach gry. I tak gracz, który umrze, odradza się przy ostatnim ognisku bez przerwania połączenia. Po pokonaniu bossów ekipa nie zostaje wyrzucana do lobby. Do tego konieczna jest synchronizacja wszystkich znaczników.

Dwójka graczy w grze Elden Ring siedzi przy ognisku na trawie. Ubrani są w hełmy i prosty oręż. W tle zamglone wzgórza.
Postacie graczy przy ognisku, autor: LingYui

Trzeba przy tym pamiętać, że „Płynny Co-op” ma swoje wady. Znajduje się obecnie w wersji beta i może niekiedy uszkodzić save'y lub wysłać gracza do pulpitu. Nie musimy się za to obawiać bana na serwerach FromSoftware'u, a to za sprawą całkowitego pominięcia systemu Easy AntiCheat. Gry odbywają się poprzez połączenie peer-to-peer. Można spotkać się maksymalnie w czwórkę – większa liczba graczy wymagałaby już o wiele, wiele głębszej ingerencji w kod gry.

Jak widać dożyliśmy czasów, w których modyfikacje Elden Ringa pozwalają nam na o wiele więcej, niż tylko bieganie Geraltem po okolicy. Paczki do pobrania oraz dokładne instrukcje instalacji znajdziecie TUTAJ.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów549

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane