1
22.02.2024, 11:15Lektura na 2 minuty

Elden Ring: Twórcy nie mają na razie planów na kolejne DLC ani sequel

Hidetaka Miyazaki twierdzi, że sequel i kolejne dodatki do Elden Ringa nie znajdują się w planach FromSoftware.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Elden Ring: Shadow of the Erdtree zadebiutuje już 21 czerwca – jak ujawnił wczorajszy efektowny zwiastun rozgrywki. Minęły dwa lata od premiery „podstawki”, a fani dziecka Hidetaki Miyazakiego i George’a R. R. Martina nie mogli się doczekać konkretów na temat DLC do wielokrotnie nagradzanego tytułu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że Shadow of the Erdtree będzie jedynym dodatkiem do Elden Ringa. 

W wywiadzie dla IGN Japan Hidetaka Miyazaki wyjaśnił, że FromSoftware obecnie „nie ma planów” na potencjalną kontynuację lub jakiekolwiek kolejne rozszerzenia, mimo że najnowszy soulslike japończyków jest największą i najbardziej udaną premierą w historii studia.


Na ten moment nie ma planów na inne dodatki ani pełnoprawną kontynuację Elden Ringa. Nawet jeśli nie jest to całkowity koniec historii, myślę że Shadow of the Erdtree będzie dużym przełomem. 


Hidetaka Miyazaki


Choć nieco rozczarowujący jest fakt, że w najbliższym czasie nie będziemy wracać do Ziem Pomiędzy, nie jest zaskoczeniem, że FromSoftware chce zająć się tworzeniem innych projektów. Marki takie jak Demon’s Souls, Sekiro i Bloodborne do tej pory nie są kontynuowane w sequelach, mimo że fani tego ostatniego desperacko wołają o jakiś remake lub remaster.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree

FromSoftware nigdy nie było studiem, które podążało za trendami lub tworzyło gry wyłącznie w oparciu o czysto komercyjne pobudki i swoje przeszłe sukcesy, nawet jeśli spotykały się one z ogromnym uznaniem krytyków i graczy.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów209

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze