3
16.02.2024, 12:30Lektura na 1 minutę

Embracer skasował nie tylko Deus Eksa, lecz także blisko 30 innych gier

CEO Embracera informuje, że mogą mieć miejsce kolejne zwolnienia.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Gdy w czerwcu zeszłego roku informowaliśmy o restrukturyzacji Embracera, nikt zapewne nie spodziewał się rzeźni, jaka miała miejsce przez ostatnie miesiące. Pełna lista zwolnień dochodzi niemal do 1400 osób, a oprócz Deus Eksa, skasowano również 29 innych, jeszcze nieogłoszonych oficjalnie tytułów. 

Jak wynika z podatkowych rozliczeń kwartalnych, studio w feralnym czerwcu miało 153 gry w produkcji, a liczba ta spadła do 124 wraz z końcem grudnia. W czwartek CEO Embracera Lars Wingefors (nie mylić z Vilgefortzem) zapowiedział, że pomimo wejścia w finalny etap cięcia kosztów, można spodziewać się kolejnych zwolnień.


W ramach programu restrukturyzacji Embracer nadal prowadzi kilka większych procesów zbycia, które mogą wzmocnić nasz bilans i jeszcze bardziej zmniejszyć nakłady inwestycyjne. 


Lars Wingefors

O wszelkich zwolnieniach przez jedną z najbardziej nielubianych firm w branży będziemy informować na bieżąco. Przypomnijmy, że jednymi z pokrzywdzonych byli twórcy Gothica – Piranha Bytes


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów319

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze