7.07.2022, 10:30Lektura na 1 minutę

Fall Guys: Ultimate Knockout przekroczyło 50 milionów graczy

Przejście na model free-to-play ożywiło produkcję od Mediatonic i to tylko w dwa tygodnie.

Rok temu, kiedy Epic Games kupił twórców Fall Guys, można się było domyślić, że przejście gry na model free-to-play było kwestią czasu. No i tak też się stało: Spadające Ludki są dostępne za darmo na wszystkich platformach od 21 czerwca. Zaraz po tym wszyscy zaczęli narzekać na płonące serwery, które musiały wytrzymać niemały boom popularności. W zaledwie 48 godzin umierającą grą aktywnie zainteresowało się 20 milionów osób, a to wciąż nie koniec.

Biedne serwery są zmuszone do udźwignięcia ponad dwukrotnie większej liczby graczy niż zaraz po przejściu na darmowy model rozgrywki. Mediatonic ma co świętować, gdyż ta liczba sięgnęła 50 milionów. A to w zaledwie dwa tygodnie.

Fall Guys: Ultimate Knockout cieszyło się niemałą popularnością w czasie swojej premiery. Pod koniec 2020 roku liczba sprzedanych egzemplarzy przebiła pułap 10 milionów, a jednocześnie w grze mogliśmy uświadczyć 150 tysięcy graczy. Niestety jak szybko produkcja zyskała popularność, tak zaczęła ją tracić. Zaraz przed przejściem na model free-to-play można było uznać tytuł za praktycznie martwy. A teraz, jak na chodzącego trupa, radzi sobie bardzo dobrze.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów529

Obserwujących5
Brak okładki
Fall Guys: Ultimate Knockout
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Fall Guys: Ultimate Knockout

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane