1
12.03.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Final Fantasy XVI: Wersja na PC coraz bliżej. Wkrótce otrzymamy demo

Producent Final Fantasy XVI, Naoki Yoshida, przekazał, że prace nad pecetową wersją gry mają się ku końcowi. Przed premierą portu będziemy mogli także wypróbować demo.


Adam Kołodziejczyk

O pracach nad pecetowym portem Final Fantasy XVI dowiedzieliśmy się już we wrześniu ubiegłego roku i nie da się ukryć, że od tamtego czasu zrobiło się o nim dość cicho. Tę pustkę informacyjną zdążyły już nawet wypełnić pogłoski o powstającej wersji xboksowej. Na szczęście wydaje się, że port na PC jest już bliżej niż dalej, a przynajmniej tak możemy wywnioskować ze słów producenta gry, Naokiego Yoshidy. W rozmowie z serwisem Game Informer przekazał on, że wersja pecetowa Final Fantasy XVI znajduje się obecnie w ostatniej fazie optymalizacji.


Jeżeli chodzi o to, na jakim etapie prac obecnie jesteśmy, to staramy się przejść przez ostatnie fazy optymalizacji. To, kiedy będziemy mogli wydać wersję pecetową, zależy od tego, jakich wymagać systemowych i specyfikacji PC gra będzie wymagać od graczy, więc to staramy się teraz ustalić. Oczywiście wymagania będą dość wysokie.


Ostatnie słowa Yoshidy pewnie mogą niektórych nieco przestraszyć, ale na pewno nie są niczym niespodziewanym. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku producent ostrzegał zresztą graczy o tym, że do odpowiedniego działania portu będzie potrzebny dysk SSD.

Jedną z ważniejszych informacji, jaką przekazał w wywiadzie Yoshida, jest też to, że przed premierą pecetowego portu będziemy mogli wypróbować wersję demo. I choć producent nie zdradził nam jej dokładnej daty premiery, to zapewnił, że nie będziemy czekać zbyt długo.


Chcemy wypuścić demo również na PC. Nie możemy zbyt wiele mówić o szczegółach daty premiery – myślę, że już wkrótce będziemy w lepszym miejscu do ogłaszania takich rzeczy. Jedno jest jednak pewne: to nie będzie odległa przyszłość; nie będzie to rok; nie będą to dwa lata, prawdopodobnie będziecie czekać krócej, więc bądźcie czujni.


Wygląda więc na to, że premiera pecetowej wersji szesnastego Finala nie jest już aż tak odległa. Pozostaje nam zatem jedynie zacierać rączki i wypatrywać wersji demonstracyjnej, o której zapewne już wkrótce będziemy dowiadywać się nieco więcej.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów189

Obserwujących2
Final Fantasy XVI
Ocena redakcji
8
Ocena użytkowników
10
Platformy
PS5
Gatunek
akcja
Producent
Square Enix
Final Fantasy XVI

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze