3
4.09.2023, 12:45Lektura na 2 minuty

Final Fantasy XVI: Square Enix pracuje nad portem PC i dwoma dodatkami

Tymczasem fani Final Fantasy XVI mogą cieszyć się z nowej aktualizacji, która trafiła do gry.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Final Fantasy XVI okazało się dużym sukcesem dla Square Enix. Na tyle okazałym, że firma nie jest rozczarowana sprzedażą gry. Oczywiście do tego możemy dołożyć szereg pozytywnych recenzji, w tym naszej autorstwa Ottona. Studio postanowiło nie zatrzymywać się i na targach PAX West w Seattle zapowiedziano wersję gry na komputery osobiste.

Wszystko to zostało ogłoszone w specjalnym nagraniu z udziałem Naokiego Yoshidy, który możecie znaleźć także na twitterze. Na razie pracę trwają i data premiery nie została ujawniona. To nie jest jednak jedyna nowość związana z Final Fantasy XVI. Square Enix pracuje również nad dwoma płatnymi rozszerzeniami do gry. Na ten moment nieznane są dalsze szczegóły obu DLC. Na więcej informacji związanych z dodatkami będziemy musieli poczekać do końca tego roku.

Jeżeli myśleliście, że na tym zakończę ten tekst, to się mylicie. Żeby nie pozostawić graczy z samymi zapowiedziami i obietnicami opublikowano najnowszą aktualizację do Final Fantasy XVI. Co w niej można znaleźć? Przede wszystkim do naszej dyspozycji zostaną oddane alternatywne wyglądy dla Clive’a, Jill, Torgala, Ambrosii oraz Joshuy. Dodatkowo będziemy mogli zmienić „skórkę” naszej broni, bez konieczności zmiany jej statystyk. Ostatnią nowością jest dodanie nowego oręża – Onion Sword. Jeżeli nowe ciuszki dla bohaterów staną się pretekstem do ponownego przejścia gry, to możemy uznać tę aktualizację za udaną.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów167

Obserwujących4
Final Fantasy XVI
Ocena redakcji
8
Ocena użytkowników
10
Platformy
PS5
Gatunek
akcja
Producent
Square Enix
Final Fantasy XVI

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze