13.03.2023, 11:15Lektura na 1 minutę

Fortnite porzuca wsparcie dla Windowsa 7 i 8

Fortnite skłoni niektórych graczy do przemyślenia decyzji o aktualnie używanym systemie.

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która m.in. za sprawą wodospadu obfitych zysków jest nieustannie ulepszana. Dla niektórych rozwijanie gry może się okazać odrobinę gorzkie w smaku, ponieważ czasem wiąże się to np. z porzucaniem wsparcia dla starszych systemów operacyjnych.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, chwila, w której Fortnite porzuci wspieranie Windowsa 7 i 8, nadciąga wielkimi krokami. Konkretniej mówiąc: chodzi o rozdział 4. sezonu 2. Od tej aktualizacji gracze korzystający z PC powinni celować w Windowsa 10 lub wyżej.

W oficjalnym komunikacie możemy wyczytać, że wsparcie dla Windowsa 7 oraz 8 w Fortnite nie będzie dłużej kontynuowane. Co ciekawe, jest też wzmianka o tym, że jeśli ktoś nie jest w stanie zastosować się do tych wymogów, wtedy można zastanowić się nad skorzystaniem z usługi Nvidia GeForce Now. Ma to być alternatywą w formie strumieniowania gry na systemy Windows 7 lub Windows 8.

Na koniec przypominamy, że atrakcji w popularnym battle royale nie brakuje. Jakiś czas temu Geralt zawitał do Fortnite’a, a znany leaker o ksywie Hypex twierdzi, że Fortnite ma dostać tryb FPP w następnym sezonie.

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów307

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane