1
5.08.2022, 08:45Lektura na 2 minuty

Game Pass: Microsoft testuje ofertę rodzinną do 5 osób

Cena oczywiście będzie wyższa, ale nie, nie musicie dzielić jednego gospodarstwa domowego. Na razie tylko dla Irlandii i Kolumbii.


Patryk „Delighter” Żelazny

Usługi oparte na subskrypcjach (np. Disney+, HBO Max, Prime Video) radzą sobie w ostatnim czasie wręcz znakomicie. Przykładem tego może być Game Pass, czyli growy odpowiednik usług filmowo-serialowych, na którym co rusz pojawiają się nowe produkcje. Niedługo nawet znajdziemy tam tytuły od Riot Games. Tak, te oczywiście są free-to-play, ale korzystając z Game Passa, będziemy mogli liczyć na pewne bonusy.

Dla niektórych to może nie być zaskoczenie, ponieważ plotki na ten temat krążyły po internecie już od jakiegoś czasu. W poście na oficjalnej stronie Xboksa, gdzie znajdziecie również więcej szczegółowych informacji, doczekaliśmy się jednak potwierdzenia tego, na co wielu zapewne czekało.


Zaczynając od dziś, w Kolumbii i Irlandii użytkownicy programu Xbox Insider mogą zapoznać się z planem, który umożliwia wielu osobom korzystanie z korzyści Game Pass Ultimate. Dzięki temu granie w najlepsze gry z przyjaciółmi i rodziną na konsoli, komputerze i w chmurze jest jeszcze łatwiejsze. Możecie dodać do swojej subskrypcji maksymalnie cztery osoby, wszystkie z własnym, unikalnym dostępem do gier, zawartości Xbox Game Pass Ultimate i innych korzyści


Fragment artykułu ze strony Xboksa<br>

Microsoft wprowadza rodzinną ofertę w Game Passie, oczywiście za wyższą cenę. Brzmi dobrze, ale jest mały haczyk. Musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ponieważ oferta jest na razie testowana w Irlandii i Kolumbii, więc dostępna jest tylko dla tamtejszych użytkowników, którzy dodatkowo uczestniczą w programie Xbox Insider.

Z pewnością wielu z was słyszało o tym, że Netflix walczy z współdzieleniem kont, wprowadzając opłaty za każdy dodatkowy dom. Cóż, w Game Passie tego nie uświadczycie, ale trzeba spełniać jeden warunek: wszyscy użytkownicy muszą mieszkać w tym samym kraju. Tak samo, jeśli chcecie zmienić waszą ofertę (kiedy już się u nas pojawi), to będziecie mogli to zrobić w dość prosty sposób. Pozostały czas do wygaśnięcia waszej aktualnej oferty zostanie odpowiednio przekonwertowany na nową. Jako przykład, Microsoft podał, że jeden miesiąc subskrypcji Game Pass Ultimate równa się 18 dniom oferty rodzinnej. Tak jest oczywiście ze względu na różnicę cen.

Gorszą wiadomością jest to, że nie wiemy, kiedy Microsoft zamierza wprowadzić taką ofertę w innych regionach.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów423

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane