21
28.12.2023, 18:15Lektura na 3 minuty
Plotka

God of War: Pierwsze odsłony mogą doczekać się nowych wersji

Pojawiły się plotki, w myśl których oryginalna trylogia God of War doczeka się remake'ów lub remasterów.

Niekwestionowany sukces God of War z 2018 roku, a następnie także jego sequela pokazują, że mimo prawie 20 lat na karku, seria ciągle jest popularna. Tyle że mówimy tutaj o odsłonach nowszych, dostosowanych do oczekiwań współczesnych graczy i tym samym odważnie zrywających z dotychczasową formułą przygód Kratosa – jego greckie boje też były grą akcji, ale rozgrywka przypominała raczej Devil May Cry, z którego twórcy otwarcie czerpali inspiracje.

Dobre przyjęcie najnowszych odsłon oraz darmowego dodatku, który mógł zdradzić miejsce akcji kolejnych odsłon serii, jest w zasadzie gwarantem tego, że Sony analizuje opłacalność remake’ów pierwotnej trylogii. Wspomniał o tym niedawno Nick Baker z XboxEry w podcaście:


Od dawna ubolewam nad kierunkiem, w jakim zmierza ta marka, bo tęsknię za hack and slashowymi początkami. Słyszałem, że możemy otrzymać zremasterowaną trylogię God of War na PlayStation.


Nick Baker

Niestety nie poznaliśmy żadnego terminu premiery, ponieważ według Bakera 2024 jest tak samo prawdopodobny, jak 2025. Ponadto nie wiemy, czy chodzi o zwykłe odświeżenie oprawy i dostosowanie starych gier do współczesnych standardów, czy o zrobienie ich całkowicie na nowo. Jak nie przepadam za wszechobecnymi remakami, to w tym przypadku może to być jedyna okazja do tego, by gracze pecetowi poznali oryginalną trylogię przygód Kratosa… O ile Sony zdecyduje się wydać to także na blaszakach, bo na razie nie uwspółcześniło nawet „jedynki” i „dwójki” na własnej platformie.


Christopher Judge nie zagra Kratosa

Plotki o grze zataczają coraz większe kręgi i coraz więcej osób zaczyna brać je na poważnie. W ostatnim wywiadzie Christopher Judge, podkładający głos pod głównego bohatera w God of War i God of War Ragnarok wspomina o tym, że nigdy nie sprawdzał, jak wypadł jego poprzednik, Terrence C. Carson. Zamiast próby dorównania mu, zamierzał dać tej postaci coś od siebie, a teraz – z szacunku dla kolegi po fachu – odrzuciłby prośbę Santa Monica Studio o zastąpienie go.


Nawet gdyby mnie o to poprosili, odmówiłbym. Zaproponowano mi coś nie tak dawno temu i musiałem się temu sprzeciwić, ponieważ miałem w pewnym stopniu dopasować swój głos do tamtego.


Christopher Judge

Judge prawdopodobnie ma na myśli coś związanego z darmowym dodatkiem do Ragnaroku, ale obserwując zamieszanie wokół tematu remake’u oryginalnego God of Wara, jedno można założyć na pewno: jeśli Sony do tej pory nie myślało o odnowieniu pierwszych części serii, to teraz temat już na pewno jest wnikliwie analizowany.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1018

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze