1
21.09.2022, 13:00Lektura na 2 minuty

God of War Ragnarok: Ujawniono rozmiar gry na PS4. Będzie potężna

Nowy tytuł studia Santa Monica będzie ogromny jak łysy chłop z brodą.

Zawsze z nieukrywaną przyjemnością biorę się za najważniejsze newsy dnia, a dzisiaj właśnie ten zostawia całą konkurencję w tyle. Porozmawiamy chwilę o rozmiarach gier. Dla miłośników kalkulacji to wręcz spełnienie marzeń.

God of War z 2018 roku pojawił się na PS4 i ważył około 45 GB, a Ragnarok przebija tę wartość dwukrotnie. Taka bowiem informacja widnieje na karcie dań i win z PS Store dla edycji dedykowanej PS4. Rozmiar wersji na PS5 jeszcze nie jest znany.

90 GB to nie przelewki, a biorąc pod uwagę fakt, że dysk takiego choćby PS5 ma pojemność 825 GB, to na nowo może odpalić się dyskusja o tym, że poza Warzonem można na konsoli mieć jakieś trzy współczesne gry AAA. Z drugiej strony weźmy tylko pod uwagę, że aktualna generacja pozwala na magiczną kompresję danych i w efekcie będzie to prawdopodobnie znacznie mniej niż wspomniana „dziewięćdziesiona”.

Na prawie sam koniec przypomnę, że do premiery gry zostało 49 dni, a ta odbędzie się 9 listopada tego roku. Cena została ustalona na 299 zł w przypadku PS4, na PS5 jest to już 339 zł, a Cyfrowa Edycja Deluxe kosztuje 389 zł.

Ragnarok uchodzi za jednego z najważniejszych konkurentów dla Elden Ringa w sporcie, jakim jest Wielka Bitka o Tytuł Roku. A to, że obie zgarną nagrody w wielu kategoriach, nie ulega już żadnej wątpliwości. Ja w tym czasie będę grał w Evil West (Cursian już grał!) i Gungrave G.O.R.E, bo kibicuje tym średnim i tym maluczkim.

Redaktor
boleslaw

self help singh

Profil
Wpisów243

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane