6.10.2022, 07:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Gotham Knights: 21-minutowy gameplay obiecuje świetną zabawę

Premiera Gotham Knights już 21 października. Już teraz można obejrzeć ponad 20-minutowy gameplay z najnowszej produkcji z uniwersum DC. Tym razem wcielimy się w zamaskowanych bohaterów, którzy chcą uhonorować dziedzictwo Batmana.

Gotham Knights przedstawia historię czwórki bohaterów rozgrywająca się w trudnych czasach dla miasta Gotham. Muszą poradzić sobie z brakiem Batmana, którego koniec jest jednocześnie początkiem gry. Batgirl, Nightwing, Red Hood i Robin walczą o kontynuowanie życiowej misji Bruce’a Wayne’a, patrolując Gotham i likwidując przestępców.

Choć nie brakuje porównań z serią Arkham, to Gotham Knights sprawia wrażenie znacznie odmiennej gry i to nie tylko dlatego, że wcielamy się w inne postacie. Nowa produkcja w większym stopniu opiera się na gatunku RPG i action-RPG, oferując graczom możliwość dostosowania ekwipunku, umiejętności i wyglądu.


Rozgrywka w Gotham Knights

Walka w Gotham Knights - przynajmniej jako Robin - jest nieco wolniejsza i bardziej taktyczna. Łączymy lekkie i ciężkie ataki wręcz oraz te na odległość, mieszając je z unikami, zwłaszcza w walce z dużą grupą „złoli”.

Każdy z czterech Rycerzy ma inny styl walki: Batgirl wyróżnia się w walce jeden na jeden, Nightwing ma większą mobilność i wspiera kompanów w walce grupowej, Red Hood dysponuje umiejętnościami walki na odległość, a zdolności Robina to przede wszystkim skradanie.

Poniżej możecie zobaczyć 21-minutowy gameplay, w których esencją zabawy jest tryb kooperacji.

Cieszy fakt, że po epizodach „Arkham” o Batmanie gracze otrzymują coś ekstra. Ekspansja marki tego bohatera nie musi się kończyć na walce ze złoczyńcami, którzy w trakcie tej kilkuodsłonowej serii powtarzali się nawet kilka razy. To świeże spojrzenie na brudne i ciemne ulice Gotham City.

Premiera Gotham Knights odbędzie się 21 października, a tytuł będzie dostępny na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane