3
2.08.2022, 09:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Gotham Knights: Jest życie po Batmanie na 16-minutowym gameplayu

Premiera długo oczekiwanego Gotham Knights coraz bliżej. Graczom został przedstawiony 16-minutowy gameplay.


Michał „Perzi” Perzanowski

Gotham Knights zapowiadane jest jako gra action RPG, w której nowi superbohaterowie muszą poradzić sobie ze złoczyńcami po śmierci Batmana. Poniżej możecie zobaczyć 16 minut rozgrywki i przedstawienie bohaterów.

Materiał pokazuje przejęcie kontroli nad jednym z Rycerzy Gotham, przeprowadzając przez podstawowe sterowanie i umiejętności, tak w walce, jak i podczas przemieszczania się po ulicach metropolii.

Start rozgrywa się w otoczeniu Uniwersytetu Gotham, a Rycerze podążają za ostatnim tropem Batmana i polują na doktora Kirka Langstroma (fanom komiksów znany jest jako Man-Bat). Po stwierdzeniu, że został on najwyraźniej zamordowany, gracz będzie musiał zbadać miejsce zbrodni i walczyć z członkami gangu Freaks, którzy niszczą kampus.

W ostatecznej wersji gry można wybrać superbohatera, z którym należy rozegrać tę sekcję. Na gameplayu pokazano walkę w wykonaniu Batgirl (zwiastun postaci TUTAJ). Choć wydarzenie będzie jednakowe dla każdego z bohaterów, będą oni mieli inne dialogi oraz animacje.

W RPG-u gracze nie zaczynają z kompletnymi żółtodziobami. Bohaterowie są biegli w walce, a drzewko rozwoju ma polegać na znalezieniu własnych mocnych stron i wykreowanie unikalnego stylu walki. Przekonuje o tym Patrick Redding, dyrektor kreatywny gry.


Wszyscy są absolwentami Szkoły Walki z Przestępczością Batmana. Kiedy więc zaczynają swoje przedsięwzięcie i chcą walczyć z kryminalistami, są do siebie bardzo podobni. Mają wiele podstawowych narzędzi walki oraz umiejętności skradania się. Dopiero potem, w trakcie gry, w pełni rozchodzą się we własnym kierunku, tworząc zgrany team.


Patrick Redding

Nadal niewiele wiemy, jak rozpocznie się Gotham Knights. WB Montreal jest wyjątkowo oszczędne w informacjach w kwestii prologu. Mimo świadomości, że Batman zginął przed rozpoczęciem gry, nadal niewyjaśnione są przyczyny tego zdarzenia. Wiemy jedynie, że jego czterej protegowani – Robin (zwiastun postaci TUTAJ), Batgirl, Nightwing i Red Hood – spotykają się przy jego grobie i postanawiają współpracować w celu rozwiązania tajemnicy, która najwyraźniej doprowadziła do śmierci Bruce’a Wayne’a.

Więcej dowiemy się, gdy gra ukaże się na PC, Xbox Series X/S i PS5 25 października.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane