2
27.02.2024, 12:00Lektura na 2 minuty

Gothic 1 Remake: Demon Ognia na nowej grafice

Gothic 1 Remake rośnie nam z każdej grafiki na grafikę. Tym razem twórcy pokazali nam, jak wyglądać będzie Demon Ognia.

Do premiery Gothic 1 Remake nie zostało już tak długo (choć dokładnej daty wciąż brak), zatem twórcy naturalnie dzielą się kawałek po kawałku tym, co spotkamy w grze. Ostatnim razem pokazali nam ognistego jaszczura, któremu, jak pisał Gwint w newsie, bliżej do smoka niż jaszczurki. Teraz wciąż pozostaniemy w ognistych klimatach, bowiem Alkimia Interactive pokazała nam bestię z piekła rodem.

Demona ognia mogliśmy spotkać w oryginalnym Gothicu w wieży Xardasa. Zlecał on Bezimiennemu przyniesienie mu serc trzech golemów: kamiennego, lodowego oraz ognistego, co miało pozwolić nam na audiencję u jego pana. Mogliśmy też natknąć się na niego w świątyni Śniącego Samego. Demona dało się też przywołać za pomocą zwoju przyzwania demona, który sprzedawał wspomniany mag.

Stwór jest opisywany jako sługa Beliara, boga ciemności i destrukcji. W remake’u Gothica, według opisu na Steamie, można go będzie spotkać w tych samych miejscach, co w pierwowzorze. Mowa jest tu też o „przywołaniu poprzez mistrzostwo w czarnej magii”, a zatem być może czar będzie również dostępny nie tylko jako zwój. W „dwójce” do przyzwania demona wykorzystywaliśmy runy, zaś w trzeciej części można było nauczyć się go na stałe za odpowiednią opłatą i po spełnieniu określonych warunków.

Jeśli zaś jesteście fanami Gothica i chcielibyście poznać więcej ciekawostek z nim związanych, mamy dla was specjalne wydanie magazynu CD-Action poświęcone serii stworzonej przez Piranha Bytes. Dodatkowo jeden z twórców fabuły „jedynki” i współzałożyciel studia, Michael Hoge, niedługo zawita do Polski w ramach MeetUp65: Storytelling Conference. Wydarzenie odbędzie się 7 marca 2024 roku w Warszawie w hali Labo przy ul. Chodakowskiej 34. Hoge będzie miał tam swój własny panel, zaś innymi prelegentami będą choćby Artur Ganszyniec z Michałem Zielińskim czy Przemysław Marszał.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów148

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze