5
19.11.2022, 13:30Lektura na 2 minuty

Gothic 1 Remake: Jak wyglądają nowe gobliny i krwiopijcy? Wspaniale

...A przynajmniej na renderach z Gothica udostępnionych przez studio Alkimia. Ciekawi?


Stanisław „Wokulski” Falenta

Prace nad remakiem Gothica 1 idą pełną parą. Wiele wskazuje na to, że twórcy naprawdę przykładają się do danego im zadania, a całość przypomina fanowski projekt z budżetem profesjonalnego studia – ciekawostki na ten temat zebraliśmy TUTAJ czy też TUTAJ. Udało się nawet zaangażować oryginalnego kompozytora soundtracku!

Od pewnego czasu możemy podziwiać screeny przedstawiające odświeżony Stary Obóz. Teraz twórcy postanowili pokazać nam rendery przedstawiające nowych-starych przeciwników: gobliny.


Oto bliższe spojrzenie na Gobliny w Gothic 1 Remake! Te małe, przebiegłe stworzenia mogą drażnić nawet zahartowanych poszukiwaczy przygód. Niedoświadczonych wojowników są w stanie nawet zgładzić!
Gobliny są w stanie szybko cię otoczyć i zaatakować wszystkie naraz, uzbrojone w maczugi, stare zardzewiałe miecze lub cokolwiek, co wpadnie im w ręce!


Gobliny
Gothic 1 Remake
Gothic 1 Remake

Mało? To przy okazji pokazujemy nieco starsze, po opublikowane kilka tygodni temu, rendery krwiopijców.


Czy pamiętasz, ile problemów powodują te stworzenia we wczesnej fazie gry? Powinieneś zdawać sobie sprawę z trującego użądlenia Krwiopijcy, bo inaczej wpadniesz w kłopoty!
Aby ich uniknąć, nie zbliżaj się do miejsc, w których gleba jest podejrzanie miękka, a powietrze wilgotne! Zbierają się tam Krwiopijcy, zwabione przez pot wszelkiego rodzaju istot. Używają swoich żądeł, aby zabijać swoje ofiary i ucztować się ich krwią.


Krwiopijcy
Gothic 1 Remake
Gothic 1 Remake

Czy podoba wam się kierunek, w jakim idzie remake? Bo nie musi – postęp graficzny jest tu bardzo duży, ale zdecydowanie wpływa na klimat i aurę przeciwników. Oto, jak dla porównania prezentowali się przeciwnicy w oryginale:

2
zdjęć

Data premiery nowej edycji pozostaje nieznana.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów615

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane