13
20.09.2022, 11:30Lektura na 2 minuty

Gothic 1 Remake: Pancerze i Stary Obóz na nowych screenach

Niemiecki Gamestar opublikował zapowiedź remake'u Gothica, w której podzielił się nowymi screenami i szczegółami dotyczącymi rozgrywki.


Jakub „rajmund” Gańko

Remake pierwszego Gothica nadchodzi. Twórcy powoli odsłaniają karty, a już szczególnie kompozytor muzyki z oryginału, który zdradza mnóstwo ciekawostek na temat gry. Materiałów wizualnych niestety wciąż nie mamy zbyt wiele, ale już nawet one były porównywane z oryginałem. Teraz możemy obejrzeć nieco nowych screenów pochodzących z ekskluzywnej zapowiedzi niemieckiego Gamestara.

Możemy przyjrzeć się np. nowym screenom ze Starego Obozu, na których bez problemu rozpoznamy arenę, na której odbywał się turniej gladiatorów, czy kuźnię Huna.

Pojawiły się także nowe ujęcia pancerzy:

Ponadto w zapowiedzi jest mowa m.in. o nowym systemie walki, który ma się istotnie różnić od oryginału. O ile sam świat gry pozostanie z grubsza nietknięty, to twórcy zapowiadają nowe lokacje - czyli tak jak obiecywał Kai Rosenkranz. Z kolei rola najważniejszych postaci ma zostać uwypuklona, pojawi się także więcej powiązań z drugą odsłoną serii.

Jeśli chodzi o datę premiery, to wciąż wiemy tylko, że ma ona nastąpić w 2023 roku, ale jak wspominał kompozytor muzyki do Gothica, THQ Nordic nie narzuca sobie konkretnej daty, bo „nikt nie chce kolejnego niedokończonego Gothica”. W oczekiwaniu na grę polecam lekturę felietonu b-side'a, w którym zastanawia się, jaki powinien być remake Gothica.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów955

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane