2
30.12.2023, 19:00Lektura na 1 minutę

GTA: Aktor grający Michaela po raz kolejny musiał tłumaczyć się przed policją

Ned Luke po raz kolejny padł ofiarą swattingu w trakcie swojego streama z GTA Online.

Wraca sprawa, o której pisałem nieco ponad miesiąc temu, kiedy to do domu Neda Luke’a, czyli aktora wcielającego się w postać Michaela w GTA 5, przyjechała policja. Powód? Brak powodu, bo to tylko kolejny, niezbyt śmieszny „żart”, jaki w ostatnich latach zyskał miano swattingu – wzywania policji pod konkretny adres, często pod pretekstem podłożonej rzekomo bomby, zagrożenia terrorystycznego lub próby samobójczej.

Co najmniej jedna osoba w wyniku takiego „żartu” straciła życie, a skalę ciągnącego się od lat problemu trudno określić; wiemy tylko o atakowanych w ten sposób gwiazdach kina i muzyki lub streamerach. W trakcie swojej ostatniej transmisji Ned Luke ponownie musiał przerwać streama, ale tym razem udało się sprawę rozwiązać szybciej:

Po raz kolejny pozostaje nam cieszyć się z tego, że nie doszło do niczego poważniejszego. Podobnie jak poprzednim razem, także teraz pojawiły się głosy oskarżające Rockstara o kiepską ochronę danych, ale ostatecznie winni są przecież sami „żartownisie”.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1086

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze