17.05.2022, 11:00Lektura na 2 minuty

GTA V: Sprzedaż na PS5 i XSX „przewyższyła oczekiwania”

Take-Two Interactive nadal odnosi sukcesy dzięki Rockstar Games. GTA V wciąż sprzedaje się świetnie.

Firma Take-Two Interactive przedstawiła wyniki finansowe za czwarty kwartał roku podatkowego 2022, w którym odnotowała przychody netto w wysokości 3,41 mld dolarów. Gra Grand Theft Auto V przekroczyła liczbę 165 milionów sprzedanych egzemplarzy, co było możliwe dzięki premierze wersji na konsole Xbox Series X|S i PS5 w marcu 2022 roku.

Na konsole obecnej generacji produkcja „przewyższyła oczekiwania”, choć konkretnych liczb nie podano. Wiadomo jednak, że tylko w ostatnim kwartale GTA V zyskało pięć milionów nowych graczy. Jaki procent tej liczby stanowią posiadacze PS5 i Xbox Series? To pozostanie niewiadomą. Od nas możecie się dowiedzieć, że edycje na PS5 i XSX to po prostu stara gra z nowym, płatnym patchem dla obecnej generacji konsol.

Tymczasem najnowszy, duży tytuł Rockstar Games, Red Dead Redemption 2, osiągnął wynik 44 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Na konferencji Take-Two skupiono się również na przychodach i zyskach. Wydawca wygenerował 930 mln dolarów przychodu netto, co jest poprawą o 11 procent w stosunku do poprzedniego kwartału. Zysk netto spadł za to o 49 procent do 111 mln dolarów. Przedsiębiorstwo podkreśla jednak, że w obu przypadkach wyniki przebiły prognozy. Podczas wydarzenia poświęcono również nieco czasu na wydawanie nowych gier. Do końca 2025 roku Take-Two Interactive planuje wydać 69 gier. Otrzymaliśmy oficjalne zapewnienie, że kolejna odsłona serii Grand Theft Auto powstaje. Podpisano również umowę z Remedy Entertainment na remaki pierwszych dwóch odsłon Maxa Payne’a.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów168

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane