19.09.2022, 10:30Lektura na 2 minuty

Hearthstone: Reżyser gry opuścił Blizzard po 11 latach

August Dean Ayala swój ostatni dzień w Activision Blizzard spędził 16 września. W studiu zajmował różne stanowiska przez 11 lat.

Podczas gdy brytyjski urząd opóźnia zakup Activision przez Microsoft, w Blizzardzie trwają prace nad bajkową grą w stylu Fable Legends. Obie te rzeczy mogą nieść ze sobą pewne zmartwienia – na przykład deadline'y – ale żadna z nich nie będzie już dotyczyć Augusta Deana Ayali, reżysera gry Hearthstone. 16 września opuścił Activision Blizzard, w którym pracował przeszło 11 lat.

Informacją Ayala podzielił się osobiście na Twitterze i po ogólnym tonie wypowiedzi wszystko jasno wskazuje, że jest zadowolony z tego, co przez ten czas stworzył. Niestety nie wiadomo, jakie następne kroki podejmie, ani kto zajmie miejsce reżysera gry. Jego profil na Twitterze mówi, że jest bezrobotny, ale w tym samym momencie twierdzi, że jego poprzednie stanowiska to między innymi gracz Genshin Impact i entuzjasta Yone na midzie – więc po wnikliwej analizie stwierdzam, że nie jest to wiarygodna informacja.


Po 11 latach opuszczam Blizzard. Hearthstone to niesamowita gra. Odegrać choćby niewielką rolę w jego tworzeniu to zaszczyt, którego nigdy nie zapomnę. Dziękuję wszystkim graczom i specjalne podziękowania dla moich współpracowników. Jestem dumny ze wszystkiego, co wspólnie zbudowaliśmy.


Jak nietrudno policzyć, Ayala dołączył do Activision Blizzard w 2011 roku, a już w 2014 zaczął pracować nad Hearthstone, jak mówi jego profil na LinkedIn. Swoją karierę zakończył jako reżyser gry, ale zanim to nastąpiło, musiał zmierzyć się z kierowaną w stronę produkcji krytyką. Mówię tutaj o tym, że zapowiedziano nadejście waluty premium i season passa, a do tego zdarzały się sytuację, że pojedyncza karta potrafiła kosztować 115 złotych.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów726

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane