6.05.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Hellblade 2: Senua’s Saga z pełnymi wymaganiami na PC

Szykujcie się na pełną kinową immersję, ponieważ Hellblade 2: Senua’s Saga nie będzie oszczędzać komputerów.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Ninja Theory postawiło sobie za punkt honoru stworzyć jedną z najśliczniejszych gier wideo w historii. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z Hellblade 2: Senua’s Saga, czy na którykolwiek ze zwiastunów pod waszą ręką. Jednak wszelkie dywagacje na te, jak i inne tematy, dobiegną końca wraz z dniem premiery, która już czai się za rogiem. Zanim do niej jednak dojdzie, trzeba uzbroić się w mocnego peceta. 

Tak, Ninja Theory opublikowało wymagania sprzętowe do blaszakowej edycji Hellblade’a 2. Na początku bez zaskoczeń, ponieważ już wcześniej wiedzieliśmy, co będzie niezbędne, aby mieć jakiekolwiek szanse na odpalenie gry. Niestety jeżeli planowaliście przejść tytuł z oprawą graficzną na wysokim poziomie, musicie posiadać do tego wyjątkowo mocną konfigurację. Oczywiście najwyższe konfiguracje podane są pod rozdzielczość 1440p oraz 4K.

Ninja Theory niezwykle zachęca graczy do wypróbowania Hellblade’a 2 na wysokich ustawieniach graficznych. Według twórców ta konfiguracja umożliwia pełne poznanie świata oraz doznanie całego wrażenia kinowego, jakie starano się odzwierciedlić przez ostatnie lata. W podobny sposób Ninja Theory tłumaczyło blokadę klatkażu na Xboksie, co doprowadziło do niemałych kontrowersji. Tylko broń boże nie wspominajcie im, że standardem kinowym są 24 fps-y.

Hellblade 2: Senua’s Saga zadebiutuje 21 maja na PC oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów425

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze