2.02.2024, 12:15Lektura na 2 minuty

Hi-Fi Rush może zmierzać na PlayStation i Switcha

O tym, że Hi-Fi Rush być może pojawi się na kolejnych konsolach, dowiedzieliśmy się w dość nieoczywisty sposób.

Hi-Fi Rush w natłoku ubiegłorocznych premier zaskoczyło dwoma rzeczami – niespodziewaną premierą w dniu jego ogłoszenia oraz niezwykle wysokimi ocenami. Tym samym bez właściwie żadnego marketingu gra przyciągnęła 2 miliony osób (wliczając to użytkowników GamePassa). Mimo to chodziły plotki o niezadowalających wynikach finansowych, lecz te zdementował jeden z pracowników Xboksa. Teraz zaś będziemy oczekiwać od „zielonych” odniesienia się do kolejnych plotek – produkcja ma ponoć pojawić się na konsolach Sony i Nintendo.

Owe doniesienia pochodzą od jednego z użytkowników Reddita. W wyniku data miningu, czyli przeszukiwaniu czyichś baz danych w celu odnalezienia interesujących informacji, dokopał się do ciekawych grafik. Mają to być nadruki koszulek, które w grze są dostępne jako możliwe do zmienienia części garderoby. Wspomniany użytkownik usunął udostępnione obrazki, lecz jak wiemy, w internecie nic nie ginie.

Widoczne są na nich odniesienia do dwóch kwestii związanych z premierą Hi-Fi Rusha. Pierwsza z napisem „Shadow Dropped” nawiązuje do nagłej premiery gry w dniu ogłoszenia i ma kolory Xboksa. Druga z „Be Positive” odwołuje się do do przytłaczająco pozytywnych ocen produkcji na Steamie i ich jasnoniebieskiego koloru. Dodatkowo mamy też grafikę w oczywisty sposób nawiązującą do Epic Games Store, na której pojawił się tytuł zarówno silnika Unreal Engine, jak i samego Epica.

Ciekawie robi się za to przy dwóch kolejnych obrazkach. Oba napisy, „I’m here baby!” oraz „Rock out! Anywhere”, w połączeniu z nieprzypadkową kolorystyką mogą sugerować debiut Hi-Fi Rusha na innych konsolach. W końcu na tej pierwszej niebieski kolor przywodzi na myśl PlayStation, a ta druga – czerwień Switcha. Dodatkowo prawdziwość przecieku potwierdził dziennikarz The Verge, Tom Warren.

Czas pokaże, czy faktycznie zobaczymy porty Hi-Fi Rusha na sprzętach Sony i Nintendo. Teoretycznie jeśli miałyby pojawić się niespodziewanie jak sama produkcja, rok od premiery, to już trochę za późno na to – gra wyszła 25 stycznia. Z drugiej strony porty, tak samo jak zresztą same produkcje, mogą się opóźniać. Dodatkowo już wcześniej pojawiały się plotki o tym, że Microsoft zamierza wypuścić więcej gier na innych platformach. Mówił o tym choćby branżowy informator Nate the Hate w swoim podcaście czy też portal Windows Central.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów148

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze