3
9.06.2022, 08:45Lektura na 2 minuty
Plotka

„Horizon 2047”: Serial Netfliksa ma być prequelem Horizon Zero Dawn

Według Jeffa Grubba serial Netfliksa osadzony w uniwersum Horizona będzie się nazywać „Horizon 2047” i opowie o upadku ludzkości.

Pod koniec maja informowaliśmy, że Sony stworzy seriale na podstawie marek God of War, Horizon oraz Gran Turismo (ten ostatni okazał się później filmem, za który może odpowiadać Neill Blomkamp). Dzięki niezawodnemu Jeffowi Grubbowi właśnie poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących produkcji Netfliksa osadzonej w świecie gier Horizon Zero Dawn i Horizon Forbidden West. Oczywiście należy pamiętać, że to na razie nic oficjalnego, ale prowadzący GrubbSnax wielokrotnie ujawniał nam różne niespodzianki na długo przed potwierdzeniem oficjalnych źródeł.

(Uwaga! W następnym akapicie mogą znaleźć się niewielkie spoilery związane z przygodami Aloy.)

I tak serial Netfliksa ma być osadzony gdzieś pomiędzy ostatnim Battlefieldem a Cyberpunkiem 2077, bo w roku 2047 (stąd tytuł „Horizon 2047”). Dla porównania wydarzenia przedstawione w Horizon Zero Dawn rozgrywają się w 3020 roku. 2047 to zaledwie rok przed tym, jak dr Elisabet Sobeck opuściła Faro Automated Solutions na znak protestu przeciwko produkcji zautomatyzowanych systemów obrony, które... no, jeśli graliście, to wiecie, czym się to skończyło dla naszego świata. Serial ma wyraźnie skupiać się na tym wątku i szczegółowo ukazać wydarzenia, które doprowadziły do przemiany Ziemi w ogromny, postapokaliptyczny park dinozaurów-robotów.

(Tu się kończą niewielkie spoilery.)

Wydaje się, że taki pomysł na serial ma dużo sensu. Z jednej strony w żaden sposób nie zaburzy prac Guerrilla Games nad kolejnymi grami, które będą posuwały historię Horizona do przodu. Ponadto Netflix nie będzie musiał wydawać kosmicznych pieniędzy na zaprezentowanie świata i maszyn, które znamy z PlayStation. Osobiście uważam odkrywanie historii otaczającej nas rzeczywistości za największą siłę Horizon Zero Dawn, więc jeśli tylko scenarzyści się postarają, to wydaje mi się, że może to być dla nich bardzo wdzięczny temat.

Oczywiście wszystko to przy założeniu, że wieści Jeffa Grubba okażą się prawdą. A na ich potwierdzenie pewnie jeszcze trochę poczekamy.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1882

Obserwujących9
Brak okładki
Horizon Zero Dawn
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
8.2
Platformy
PS4
Gatunek
-
Producent
Guerrilla Games
Horizon Zero Dawn

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze