2
15.04.2022, 10:15Lektura na 2 minuty

Horizon 3: Reżyser Forbidden West o planach na kontynuację

Trzecia część Horizona oczywiście już powstaje w studiu Guerrilla Games. Czego możemy się spodziewać po kontynuacji Forbidden West?


Jakub „rajmund” Gańko

Przygody Aloy w zaledwie kilka lat stały się jedną z najważniejszych marek w obozie Sony. Po ciepłym przyjęciu Horizon Zero Dawn, w tym roku doczekaliśmy się udanej kontynuacji, którą recenzenci uznali za naturalną ewolucję „jedynki”, a Eugeniusz Siekiera ocenił na solidne 9/10. Oczywiście kolejnym łatwym do przewidzenia krokiem w historii Guerilla Games będzie stworzenie trzeciej części serii.

Mathijs de Jonge, reżyser kreatywny Horizon Forbidden West, zdradził w rozmowie z VG247, że w kolejnej grze będzie kontynuowany wątek, którego podwaliny zobaczyliśmy w zakończeniu ostatniej przygody Aloy.


Tak naprawdę w Horizonie chodzi o tajemnice. Każda z naszych historii opowiada o ich odkrywaniu, zarówno pośród gruzów starego świata, jak i w czasach, w których rozgrywa się gra. Mamy mnóstwo historii, w które możemy się zanurzyć głębiej, by rozpocząć nowe wątki i kolejne tajemnice na bazie tego, co już stworzyliśmy. I faktycznie, nasza ostatnia gra skończyła się wielkim cliffhangerem, którym ustalamy pewne elementy dla następnej produkcji.


Mathijs de Jonge

Nie wdając się w spoilery i nie psując nikomu zabawy z odkrywania tajemnic Horizona na własną rękę, twórca ma na myśli nowe niebezpieczeństwo, które poznajemy w finale Forbidden West. Osobiście wątek ten kojarzył mi się trochę z tym, jak poprowadzono fabułę trylogii Mass Effect na przestrzeni kolejnych części, ale przecież i Zero Dawn kończył się w podobny sposób: zapowiedzią Zakazanego Zachodu.


W tamtym momencie wciąż mieliśmy system terraformacji do naprawy i to stanowiło punkt wyjścia dla Forbidden West. Wiedzieliśmy, że będziemy chcieli wysłać Aloy do nowej lokacji, więc wspomnieliśmy o niej już w pierwszej części. Wydawało nam się, że Zakazany Zachód brzmi bardzo tajemniczo i niebezpiecznie. I tak naprawdę właśnie dlatego chcieliśmy, aby tam rozgrywała się następna część.


Mathijs de Jonge

Oczywiście na konkrety dotyczące Horizona 3 przyjdzie nam na pewno poczekać jeszcze dłuższą chwilę. Można jednak spokojnie podejrzewać, że Guerilla Games kolejny raz pójdzie jeszcze dalej w tworzeniu przepięknego świata, tym razem już zapewne z myślą tylko o PS5. A wcześniej czeka nas jeszcze VR-owe Call of the Mountain.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1881

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze