3
25.01.2024, 17:16Lektura na 2 minuty
Wideo

Horizon Forbidden West Complete Edition z datą premiery na PC

Już niedługo gracze pecetowi będą mieli okazję sprawdzić kolejne przygody Aloy za sprawą Horizon Forbidden West Complete Edition. Tytuł dostał właśnie datę premiery.

Pod koniec września, zgodnie z wcześniejszymi plotkami poinformowano o tym, że Horizon Forbidden West zmierza na pecety. W skład wydania na blaszaki, podobnie jak to miało miejsce przy „jedynce”, wchodzi podstawka, dodatek Burning Shores, soundtrack oraz komiks i artbook. Dzisiaj Sony przekazało dobre wieści – Horizon Forbidden West Complete Edition zadebiutuje na PC jeszcze w tym kwartale, 21 marca. Z okazji ogłoszenia pojawił się też nowy zwiastun:

Tym, co może martwić, są ewentualne wymagania sprzętowe. Nowy Horizon wyglądał na PS5 bardzo dobrze i nie mam wątpliwości, że na komputerach również pokaże pazur, ale też doskonale pamiętam początkowe problemy z portem Zero Dawn. Dobra wiadomość jest taka, że Forbidden Westem zajmuje się Nixxes Software, mające już prawie ćwierć wieku doświadczenia w tej dziedzinie. Nie tak dawno temu wydali port nowego Ratcheta & Clanka (recenzja Siekiery tutaj) i wyszło na tyle dobrze, że o produkcję Guerrilla Games chyba możemy być spokojni.

Nie ma jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych, ale pecetowa wersja Forbidden Westa będzie obsługiwała DLSS 3, FSR oraz XeSS, a dla chętnych istnieje możliwość włączenia DLAA. Na deser wsparcie dla 21:9, 32:9, a nawet 48:9.

Przypominam, że do kompletu z nowym Horizonem można zainteresować się książką kucharską z tego uniwersum, stworzoną przez autorów takiej samej pozycji ze świata God of War. Niektórzy to podróżują z rozmachem...


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1154

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze