9
18.04.2024, 18:17Lektura na 2 minuty
Wideo

Kingdom Come: Deliverance 2 – Pierwszy zwiastun i data premiery

Pierwsza zapowiedź potwierdza to, czego mogliśmy się domyślać – Kingdom Come: Deliverance 2 to większa, ładniejsza i znacznie ulepszona kontynuacja przygód Henryka.

Tydzień temu, dość nieoczekiwanie, pojawiła się tajemnicza zapowiedź nowej gry Warhorse Studios, a wkrótce potem kilku insiderów potwierdziło, że chodzi o Kingdom Come 2. Teraz kiedy developerzy odsłonili już wszystkie karty, możemy potwierdzić: Kingdom Come: Deliverance 2 nadchodzi. Wraca bohater znany z poprzedniej części oraz trudne, ale momentami urzekające realia XV-wiecznej Europy. Pierwszy zwiastun pokazuje, czego możemy się spodziewać:

Oprócz zwiastuna, w drugim materiale wypowiadają się twórcy oraz aktorzy, a ich wypowiedzi uzupełniają krótkie ujęcia z rozgrywki. Dostaniemy nowe broni i narzędzia, świat ma być dwukrotnie większy i bardziej interaktywny, znacząco zwiększyła się też łączna długość przerywników filmowych, jakie zobaczymy podczas rozgrywki. Na pierwszy rzut oka nie widać tu wielkiej rewolucji, ale też nie jest to produkcja, która tego potrzebowała: „jedynka” po 6 latach od premiery trzyma się bardzo dobrze. Gdyby jeszcze nie borykała się przez długi czas z błędami… Mam nadzieję, że Warhorse Studios wyciągnęło odpowiednie wnioski i tym razem dostaniemy grę dużo bardziej dopracowaną na starcie.

Poranne przecieki nieco zepsuły niespodziankę, ale pełna wersja zwiastuna potwierdziła orientacyjną datę premiery Kingdom Come: Deliverance 2. Zagramy jeszcze w tym roku, choć na konkretną datę musimy odrobinę poczekać. Ważne, że można głaskać psa – mamy poważnego pretendenta do tytułu gry roku.

Na koniec zapraszam też do zapowiedzi Łukasza, gdzie dowiecie się nieco więcej na temat Kingdom Come: Deliverance 2.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1093

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze