Kolejne zwolnienia w Electronic Arts. Korporacja redukuje zatrudnienie w kilku kluczowych działach

Kolejne zwolnienia w Electronic Arts. Korporacja redukuje zatrudnienie w kilku kluczowych działach
Zwolnień w branży ciąg dalszy.

Po MicrosofcieUbisofcie przyszła pora na Electronic Arts. Jak donosi serwis Kotaku, firma przeprowadziła kolejną falę redukcji zatrudnienia, która miała objąć m.in. zespoły odpowiedzialne za rekrutację, obsługę klienta, bezpieczeństwo oraz IT. Według źródeł cytowanych przez redakcję oraz publicznych wpisów pracowników, zwolnienia dotknęły zarówno osoby pracujące zdalnie w USA, jak i pracowników w Indiach. Część z nich była związana z korporacją od ponad dekady.

To kolejny etap trwającej od kilku lat restrukturyzacji EA, które w ostatnich latach regularnie redukuje zatrudnienie w różnych działach. Tym razem zwolnienia zbiegają się z procesem przejęcia firmy i jej wycofania z giełdy w ramach transakcji wartej około 55 mld dolarów. Electronic Arts ma zostać wszak przejęte przez konsorcjum inwestorów, w tym Public Investment Fund Arabii Saudyjskiej.

W wewnętrznej wiadomości do Fan Care (działu obsługi klienta) EA tłumaczyło zmiany okrągłymi zdaniami o konieczności „dostosowania sposobu pracy do zmieniających się potrzeb fanów”, wskazując na reorganizację ról, tworzenie nowych stanowisk oraz przenoszenie części zadań do innych zespołów i partnerów zewnętrznych.

Electronic Arts od kilku lat regularnie redukuje zatrudnienie w całej korporacji – od testerów Apex Legends, przez pracowników BioWare’u i Codemasters, po zespoły odpowiedzialne za takie projekty jak Skate czy Battlefield. Firma oczywiście utrzymuje, że zmiany mają charakter reorganizacyjny, jednak skala i częstotliwość zwolnień pokazują, iż restrukturyzacja w EA nie zwalnia tempa.

Jedna odpowiedź do “Kolejne zwolnienia w Electronic Arts. Korporacja redukuje zatrudnienie w kilku kluczowych działach”

  1. Zwolnienia w obsłudze klienta, bezpieczeństwie oraz IT związane były z „potrzebą dostosowania sposobu pracy do zmieniających się potrzeb fanów”? 😀

Skomentuj