2
21.06.2022, 11:00Lektura na 2 minuty

Koreańczyk upamiętnił Internet Explorera nagrobkiem za 1500 zł

Niektórzy byli zżyci z Internet Explorerem... chyba aż za bardzo.


Jakub „rajmund” Gańko

W zeszłym tygodniu Bolesław Zapałka informował was o zakończeniu żywota Internet Explorera. „Przydałby się jakiś nagrobek na otwieracz” – skomentowałem mu tę wieść i nawet przez chwilę rozważaliśmy szybkie spreparowanie takiej grafiki. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło, ale z pomocą przyszedł nam pewien koreański programista.

Jak donosi Reuters, Jung Ki-young wydał 430 tys. wonów (niecałe 1500 zł) na zaprojektowanie i wykonanie specjalnego nagrobka, którym upamiętnił „zmarłego” 15 czerwca Internet Explorera. Epitafium „Był doskonałym narzędziem do pobierania innych przeglądarek” mówi chyba samo za siebie. Na dodatek brat programisty urządził stypę w prowadzonej przez siebie kawiarni w Gyeongju. Nic dziwnego, że cała sytuacja stała się szybko hitem internetu...

Czy przeglądarka Microsoftu odegrała naprawdę aż tak ważną rolę w życiu Junga Ki-younga? Cóż, Koreańczyk przyznaje, że żywi do niej mieszane uczucia i wcale nie był jej miłośnikiem. Przede wszystkim dlatego, że testowanie stron i aplikacji pod kątem poprawnego działania w Internet Explorerze zawsze zajmowało więcej czasu niż w przypadku pozostałych przeglądarek.


To był istny wrzód na tyłku, ale tkwiliśmy w związku pomiędzy miłością a nienawiścią, ponieważ Internet Explorer swego czasu niewątpliwie królował. (...) Szkoda, że już go z nami nie ma, ale nie będę za nim tęsknił. Jak dla mnie jego przejście na emeryturę to dobra śmierć.


Ki-young przyznał także, że ma kolejny powód do dziękowania Internet Explorerowi. Dzięki niemu miał okazję do zrobienia żartu, który stał się viralem na całym świecie...

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów810

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane