17.10.2023, 08:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Life by You: Konkurencja Simsów pokazuje, jak budować domy

Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom...

Konkurencja dla serii The Sims tworzona przez jednego z oryginalnych twórców symulacyjnej serii Electronic Arts i studio Paradox Tectonic powoli nabiera kolorów. Tytuł miał ukazać się we wrześniu, ale zaliczył obsuwę do marca przyszłego roku i ostatnie gameplaye, takie jak ten z komentarzem Roda Humble’a, jasno wskazują na to, że przed premierą jest jeszcze sporo do zrobienia.

W najnowszym materiale menadżerka społeczności opowiada co nieco o budowaniu struktur, meblowaniu domów, tworzeniu dachów, wieszaniu żaluzji i wielu innych aspektach rozbudowy swojego wirtualnego zakątka. W trwającym nieco ponad 10 minut filmie poznacie odpowiedzi na większość pytań nurtujących społeczność. Niektóre decyzje są mocno dyskusyjne, jak np. brak limitu wysokości i tym samym możliwych do stworzenia elementów – ograniczy nas tylko moc peceta. Choć bliżej wyjścia z wczesnego dostępu developerzy wprowadzą swoje sugestie biorące pod uwagę optymalizację, tak ostatecznie nie planują nam w żaden sposób ograniczać zabawy.

W jednym z komentarzy pod materiałem ktoś zasugerował, że chciałby stworzyć swoje miasto w Cities: Skylines, a następnie zaimportować jego fragment do Life by You. Koncepcja zaskakująco podobna do połączenia SimCity 4 oraz The Sims sprzed 20 lat i wcale nie tak odległa – Life by You jest grą Paradoksu, nadchodzące Cities: Skylines 2 również. Co prawda nie wiem, jak mogłaby wyglądać integracja zdecydowanie „bogatszego” wizualnie symulatora budowania miast z dość prostym graficznie life simem, ale w tym kontekście jakieś uniwersum gier Paradoksu brzmi jak całkiem niezły pomysł… Może faktycznie dodadzą coś takiego w szyberdziestym siódmym DLC.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1144

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze