24.10.2023, 08:30Lektura na 2 minuty

Lords of the Fallen: Twórcy chwalą się sprzedażą i zapowiadają dużego patcha

Ekipa z Hexworks zapowiedziała kolejną aktualizację Lords of the Fallen, która trafi do nas jeszcze w tym tygodniu.

Od premiery Lords of the Fallen minęło już trochę czasu i raczej ci, którzy grą byli najbardziej zafascynowani, mieli już okazję ją przetestować. Debiutancki projekt podległego CI Games studia Hexworks spotkał się z raczej ciepłym przyjęciem, chociaż twórcy liczyli chyba na nieco lepsze oceny. Z jednej strony bardzo chwalone są projekt dualistycznego świata i model walki z bossami, ale z drugiej: gra cierpi na liczne problemy techniczne i powtarzalność rozgrywki.

Jeśli jesteście ciekawi opinii naszego redakcyjnego kolegi, Pawła Kicmana, to odsyłam do jego recenzji. Niemniej, pomimo ocen krytyków, które okazały się trochę poniżej oczekiwań, Hexworks z pewnością nie może narzekać na wyniki sprzedażowe, gdyż te są całkiem imponujące.

Jak poinformowali twórcy we wpisie na platformie X, Lords of the Fallen sprzedało się już w ponad milionie kopii. Jest to naprawdę świetny wynik, biorąc pod uwagę, że doszło do tego w zaledwie 10 dni od premiery. Nie jest to co prawda kaliber nowego Spider-Mana, ale gra nie bazuje przecież na żadnej znanej już marce (nie oszukujmy się, Lords of the Fallen z 2014 furory nie zrobiło), ani nie pochodzi od szczególnie znanego na świecie developera. Swoje zadowolenie takimi wynikami wyraził Marek Tymiński, CEO CI Games. 


Lords of the Fallen to najważniejsza i najambitniejsza gra, jaką stworzyliśmy w ciągu naszej 20-letniej historii, oraz pierwsza gra z segmentu AAA, które zamierzamy tworzyć w nadchodzących latach. Cieszymy się, że nasz innowacyjny projekt wniósł świeżość do gatunku gier action-RPG, co przełożyło się na sprzedaż ponad miliona egzemplarzy w zaledwie 10 dni. Jest to ogromnym sukces całego zespołu.


Warto wspomnieć, że studio od momentu premiery gry pracuje nad kolejnymi jej aktualizacjami. Mają one skupiać się przede wszystkim na poprawieniu wydajności i innych technicznych problemów, a także wprowadzić odświeżony tryb Nowej Gry Plus. Poza tym wczorajszego wieczora pojawił się patch umożliwiający crossplay posiadaczom PlayStation 5 oraz Xboksów Series X/S. Na czwartek planowana jest aktualizacja, która przyniesie m.in. możliwość wspólnej zabawy graczom konsolowym i pecetowym.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów159

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze