Lords of the Fallen: Twórcy są chwaleni za nowy gameplay
Hexworks i CI Games ogłosiły niedawno, że reboot Lords of the Fallen „pokrył się złotem”, co ma oznaczać, że gra wyszła już z etapu produkcji. Teraz czas na poprawki i dystrybucję. Gracze zostali poczęstowani nowym materiałem z gry.
Walka i eksploracja w Lords of the Fallen
Film prezentuje mechanikę walki i eksploracji świata. Protagonista ma do pokonania kilkadziesiąt nieumarłych. W większości padają oni po trzech/czterech ciosach. Jest ich jednak dość sporo i wciąż przybywają nowi. Starcia wyglądają bardzo dynamicznie. Trudno też skupić się na kilku stworach jednocześnie, więc niezbędnymi ruchami są uniki.
Bohater przemierza mroczną krainę, ostrożnie idąc po wąwozach i górskich ścieżkach. Jeden fałszywy krok skończy się upadkiem w przepaść.
Najbardziej interesującą częścią jest prawdopodobnie walka z bossem. Bitwa toczy się na moście, a przeciwnikiem jest Ruiner, duży wojownik uzbrojony w topór i tarczę. Ta humanoidalna istota ma rogi i ogon. Jego główne moce związane są z ogniem. Początkowo udaje się naszemu herosowi zbić łotrowi pasek zdrowia, strzelając z łuku. Gdy jednak ten zacznie używać combosów, rozgrywka nabiera iście hardcore’owego charakteru.
Twórcy zbierają pochwały
Pod opublikowanym wideo pojawiło się dużo opinii chwalących twórców. Zostali docenieni za kontakt z fanami pierwowzoru, słuchanie ich próśb i właściwy feedback.
Najlepsze dotychczas nagranie. Umbral wygląda niesamowicie. Ciągła presja ze strony zombie, a ci czerwoni żniwiarze wyglądają na bardzo wytrzymałych (zwróćcie uwagę na ich ilość zdrowia). Boss również prezentuje się genialnie, ma mnóstwo różnych kombinacji, a ekwipunek obu postaci niszczy się podczas blokady ciosów. Niesamowite!
Naprawdę podoba mi się estetyka tej gry!
Studio, które słucha opinii i naprawia niedokończone lub zepsute elementy. Do tego te dźwięki trafień, które brzmią o wiele lepiej. Świetna robota.
Animacje ataku mieczem z początku filmu wyglądają lepiej i płynniej niż to, co widzieliśmy w pierwowzorze.
Polski soulslike pojawi się na rynku 13 października na PC, PS5
i Xboksach Series X|S. My już graliśmy!
Czytaj dalej
Jedna odpowiedź do “Lords of the Fallen: Twórcy są chwaleni za nowy gameplay”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Faktycznie, te nagranie robi zdecydowanie lepsze wrażenie, niż poprzednie. Nawet oprawa zdaje się być tu mocno podciągnięta. Animacje walki wręcz to niestety wciąż prostackie, darksoulsowe machanie mieczem niczym cepem, ale reszta, łącznie z całkiem fajną fizyką ubrania, robi dobre wrażenie. Może jednak się skuszę?