2
24.04.2024, 14:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Lords of the Fallen z ogromną aktualizacją. Nowe zadania, bronie, zaklęcia i wiele innych

Studio Hexworks przygotowało dla graczy olbrzymią aktualizację. W Lords of the Fallen pojawiło się mnóstwo nowości, a wiele aspektów gry zostało zupełnie zmienionych.


Adam Kołodziejczyk

Choć premiera Lords of the Fallen pozostawiła po sobie pewien niesmak, to gra studia Hexworks przyniosła CI Games, czyli wydawcy tytułu, spore zyski. Produkcja spotkała się z mieszanym odbiorem ze strony graczy, a na Steamie zebrała 60% pozytywnych opinii. Ta liczba może jednak wkrótce nieco się zwiększyć za sprawą najnowszej aktualizacji Master of Fate, która trafiła do gry.

Przedstawiona w komunikacie prasowym lista zmian i nowości jest naprawdę długa. Największe wrażenie robi tu jednak nie liczba usprawnień, a to, czego one dotyczą. Znajdziemy wśród nich bowiem zupełnie nowe zadania i wątki fabularne, nowe bronie, pancerze i zaklęcia czy unikatowe finishery. Oprócz tego bossowie otrzymali dodatkowe zestawy ruchów, a sztuczna inteligencja niektórych przeciwników została ulepszona. Ponadto developerzy zmienili nieco balans rozgrywki, zmniejszając nagromadzenie wrogów w poszczególnych lokacjach, a do tego osłabiono również ataki dystansowe.


Dziś studio CI Games oddaje w ręce graczy Lords of the Fallen darmową aktualizację Master of Fate. Update oznaczony numerem 1.5 jest sumą 30 aktualizacji, którymi to mroczne RPG akcji było wzbogacane od premiery. Każda z nich wprowadziła znaczące poprawki wydajności, stabilność i optymalizacji, a także zbalansowała poziom trudności, o co często w swoich opiniach prosili gracze.


Jedną z najbardziej interesujących nowości jest niewątpliwie zaawansowany system modyfikatorów rozgrywki. Dzięki niemu możemy na przykład ustalić zagęszczenie wrogów w grze czy włączyć opcję permanentnej śmierci. Oczywiście aktualizacja poprawia także aspekty czysto techniczne, jak chociażby optymalizację gry i jej stabilność, a także elementy związane z quality of life, a więc powiększenie ekwipunku, dodanie możliwości zmiany wyglądu czy dostosowania konfiguracji przycisków na kontrolerach.

Biorąc pod uwagę to, że wśród negatywnych recenzji Lords of the Fallen na Steamie znajdziemy sporo opinii o tym, iż gra ma w sobie niewykorzystany potencjał, dojdziemy do wniosku, że aktualizacja Master of Fate może sporo zmienić w ogólnej ocenie gry. Duża część problemów, o jakich piszą gracze, została tu bowiem zażegnana i wydaje się, że jest to najlepszy moment do tego, by dać dziełu Hexworks kolejną szansę.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów208

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze