1
19.04.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

CI Games: Twórcy Lords of the Fallen notują rekordowy przychód

Rok 2023 okazał się dla CI Games, dzięki Lords of the Fallen, najlepszy pod względem uzyskanych przychodów.

Premiera Lords of the Fallen nie należała do najbardziej udanych, choć na koniec dnia gra sprzedała się w zadowalających twórców nakładach. Po 10 dniach od premiery rozeszła się ona w ponad milionie sztuk, co przełożyło się na świetne ogólne rezultaty CI Games w poprzednim roku. Jak podaje Marek Tymiński, CEO firmy, na X-ie, rok 2023 był rekordowy pod względem przychodu.

CI Games opublikowało sprawozdanie za 2023 rok, w który pochwaliło się wypracowaniem 245 mln zł skonsolidowanych przychodów netto. Stanowi historyczny rekord dla firmy, którego nie byłoby bez Lords of The Fallen – gra wygenerowała 83% tej kwoty. Do końca grudnia osiągnęła sprzedaż na poziomie prawie 1,3 miliona kopii. Ponadto zysk EBITDA wyniósł w ubiegłym roku 97 mln zł, natomiast zysk netto to 14,5 mln zł, o 6 mln zł więcej niż w 2022 roku.

CI Games
Mimo wielu problemów przy debiucie Lords of the Fallen okazało się dla CI Games przełomowym tytułem.

Na tym statystyki oczywiście się nie kończą – drugą grą, która przyczyniła się do rekordu, jest Sniper Ghost Warrior Contracts 2, które odpowiada za 9% skonsolidowanych przychodów netto. Wersje cyfrowe stanowiły 3/4 ogólnej sprzedaży gier, natomiast krajowy rynek nie odpowiadał nawet za 1%, tego, co CI Games udało się spieniężyć. Prawie 1/3 skonsolidowanej sprzedaży przyszła od posiadaczy PlayStation, a 23% z niej przypłynęło ze Steama.

Pomimo rekordowych wyników CI Games zwolniło w styczniu tego roku 10% swojej załogi. Samo studio zaś pracuje już nad kolejnymi projektami, w tym przypuszczalnie kolejną odsłoną Lords of the Fallen. Według raportu za 2023 rok „Project Survive będzie trzecim dużym IP dla CI Games”, który ma wyjść w 2025 roku. „Project 3” zaś, nad którym pracuje już część zespołu Hexworks, to gra akcji RPG z planowaną premierą na 2026 rok. Zapewniono także, że produkcja Beyond Galaxyland, wydawanego przez firmę-córkę United Label, przebiega zgodnie z planem.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów174

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze