3
5.10.2022, 13:15Lektura na 2 minuty

Metro Exodus: Koledzy wspominają animatora, który zginął na froncie

Andrii Korzinkin, jeden z twórców Metro Exodus, zginął na froncie w Ukrainie.


Jakub „rajmund” Gańko

Mija 224. dzień od ataku Rosji na Ukrainę. Choć w ostatnich dniach napływają pewne pozytywne wieści z frontu, wojna wciąż trwa, a ludzie nadal giną. Wśród walczących o swój kraj Ukraińców nie brakuje też twórców gier: czy to ze studia GSC Game World, czy też Frogwares i 4A Games. Jeden z pracowników tego ostatniego, czyli twórców gier z serii Metro, niestety zginął w obronie ojczyzny.

Smutną wiadomość przekazał Leonid Stepanow, projektant rozgrywki z fińskiego Remedy Entertainment. W jego wspomnieniach Andrii „Nizrok” Korzinkin był utalentowanym animatorem, niesamowitą osobą i prawdziwym bohaterem.

W rozmowie z PC Gamerem Stepanow opowiedział, że poznał Korzinkina przy wykonywaniu codziennych zadań. Od razu urzekło go jego miłe nastawienie i gotowość do pomocy w każdej sytuacji. Chwali również jego umiejętności techniczne, które wynikały z miłości zarówno do tworzenia gier, jak i po prostu grania.


Inspirowała go praca Cory'ego Barloga, dyrektora kreatywnego God of War z 2018 roku. Barlog także rozpoczynał swoją karierę zawodową jako animator. Dlatego Andrii przyglądał się także innym częściom procesu tworzenia gier, aby móc robić jak najwięcej po drodze do swojego własnego projektu.


Denys Mishchenko, obecnie starszy animator ze studia Ubisoft Paris, który miał okazję z nim współpracować nad Metro Exodus, również przekazał na Twitterze słowa współczucia. Wspomina kolegę jako dobrą osobę i artystę, z którym spędził wiele świetnych chwil przy produkcji gry 4A Games.

4A Games przeniosło swoje główne studia na Maltę jeszcze w 2014 roku, ale pozostawiło działającą filię w Kijowie. Jego przedstawiciele nie zabrali głosu w sprawie śmierci Korzinkina, ale wcześniej zachęcali do wspierania Ukrainy i dołączania do jej sił na froncie. Leonid Stepanow przyznał, że wie jeszcze o ośmiu osobach z 4A Games, które walczą o niepodległość Ukrainy.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1873

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze