2
30.09.2021, 15:56Lektura na 2 minuty

Monster Hunter Rise: Znamy datę premiery na PC. Demo jeszcze w październiku [WIDEO]

Capcom szykuje również więcej crossoverów ze swoimi pozostałymi markami.


Witold Tłuchowski

Dzięki Monster Hunter World cały świat zakochał się w 17-letniej już serii, czyniąc z niej jedną z ważniejszych marek branży gier. Wydane w marcu Rise udowodniło zaś, że za tym sukcesem nie stał jedynie przypadek. Przed końcem maja do sklepów wysłano ponad 7 milionów egzemplarzy tytułu – a to wszystko w momencie, gdy dostępny był wyłącznie na Switchu.

Przed najnowszą odsłoną jawi się zresztą jasna przyszłość: podczas ostatniego Directa zapowiedziano pierwszy duży dodatek, a niedługo Rise zadebiutuje również na pecetach. Dzięki prezentacji Capcomu z Tokyo Game Show wiemy już, kiedy dokładnie.

Monster Hunter Rise na PC pojawi się więc 12 stycznia 2022 (przedsprzedaż już ruszyła: o TUTAJ). Jego demo trafi zaś na Steama już 13 października. Twórcy obiecują wsparcie dla 4K i panoramicznych monitorów, tekstury w wysokiej rozdzielczości, „wysoką liczbę klatek” (czyli zależną wyłącznie od mocy naszego komputera), sterowanie przygotowane z myślą o klawiaturze i myszy oraz czat głosowy.

Prócz tego zapowiedziano crossovery z Ghosts 'n Goblins (29 października) i Sonic the Hedgehog (listopad).

Znalazło się też coś dla fanów Monster Hunter Stories 2:

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane