14.12.2023, 12:15Lektura na 1 minutę

Mortal Kombat 1: Wiemy, kiedy możemy się spodziewać crossplayu

Wedle zapowiedzi w najnowszą odsłonę Mortal Komabt będziemy mogli zagrać przez sieć ze znajomymi z innych platform już na początku przyszłego roku.

NetherRealm Studios jeszcze przed premierą swojego dzieła ogłosiło, że funkcja rozgrywki międzyplatformowej nie będzie dostępna w momencie premiery. Niemniej, twórcy zapowiedzieli, że prędzej czy później trafi ona do gry, a w ramach wczorajszej transmisji Kombat Kast zdradzono, że może to mieć miejsce już wkrótce, bo na początku nadchodzącego roku.

Studio odpowiedzialne za Mortal Kombat 1 przekazało przy tym, że wspólną zabawą będą mogli cieszyć się posiadacze większości platform. Większości, ponieważ posiadacze Switcha zostaną potraktowani po macoszemu i crossplayu nie otrzymają. Oprócz tego tryb multiplayer zostanie wzbogacony o możliwość odrzucania potencjalnych potyczek w przypadku trafienia na przeciwnika o połączeniu internetowym kiepskiej jakości.

Pozostała część wspomnianego już Kombat Kastu kręciła się wokół balansu. Drobnych poprawek doczeka się szereg wojowników Kameo, w tym Kung Lao, Sonya Blade i Kano. Przypomniano także o dodaniu czarownika Quana Chi, do którego dostęp już dzisiaj uzyskają posiadacze Kombat Packów. Pozostali będą musieli poczekać tydzień dłużej, jako że oficjalna premiera nowej postaci została ustalona na 21 grudnia. Quan Chi zasili szereg grywalnych wojowników, a w ramach płatnych dodatków do gry trafił już m.in. Omni-Man.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów791

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze