19.09.2023, 11:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Następca Switcha: Activision znów sugeruje moc zbliżoną do PS4 i Xboksa One

Wyciek z dokumentów Activision ma potwierdzać, że Bobby Kotick rozmawiał o następcy Switcha z prezesem Nintendo pod koniec 2022, gdzie poruszano temat mocy konsoli.


Patryk „Delighter” Żelazny

Kolejna porcja plotek o następcy Switcha. Do tej pory mieliśmy okazję się dowiedzieć, że podobno jest on tak mocny jak PS4 oraz Xbox One – z kolei ostatnie doniesienia sugerują, że sprzęt uciągnie gry przeznaczone nawet na dziewiątą generację, czyli PS5 i Xboksy Series X/S (tyle że z wykorzystaniem technologii DLSS 3,5, co i tak jest obiecujące). Co prawda faktyczna moc nadchodzącej – choć niepotwierdzonej – konsoli wciąż pozostaje zagadką, mamy jednak kolejne doniesienia na ten temat.

Redakcja serwisu The Verge powołała się na dokumenty udostępnione w ramach rozprawy pomiędzy Microsoftem a FTC (Federalną Komisją Handlu), w tym maila skierowanego do Bobby’ego Koticka oraz fragment jednego z załączników. Mail pochodzi z połowy grudnia 2022 roku, co oznacza, że w tamtym czasie odbyły się rozmowy na temat Switcha 2 pomiędzy Bobbym Kotickiem a Shuntaro Furukawą, prezesem Nintendo. To spotkanie także było niejako poruszane w trakcie rozprawy pomiędzy Activision a FTC, kiedy to Bobby Kotick przyznał się, że żałuje, iż pominął Switcha przy pracach nad Call of Duty.

Activision / Nintendo

Ten mail ma być kolejnym sygnałem sugerującym, że Nintendo Switch 2 swoją mocą ma dorównywać PS4 oraz Xboksowi One. W załącznikach znajduje się plik PDF o nazwie „NG Switch Draft” – czyli „szkic następnej generacji Switcha”.


Biorąc pod uwagę bliższe dostosowanie wydajności do platform ósmej generacji i naszą poprzednią ofertę na PS4/Xbox One, rozsądnie jest założyć, że moglibyśmy stworzyć coś atrakcyjnego również dla Następnej Generacji Switcha. Pomocne byłoby zapewnienie wczesnego dostępu do prototypów sprzętu rozwojowego i udowodnienie tego wcześniej.


Fragment dokumentu NG Switch Draft

To też może świadczyć, że rozmowa dotyczyła planów na przyszłość następcy Switcha – tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę, że Kotick żałował pominięcia tej konsoli. Przecież nie tak dawno temu Microsoft podpisał 10-letnią umowę z japońskim gigantem. Mimo to na ten moment developerzy nic nie mówią o tym, by nadchodzące Call of Duty: Modern Warfare 3 miało zadebiutować na Switchu. No, chyba że cały czas chodzi tutaj o inną konsolę, która nie była jeszcze ujawniana światu oficjalnie.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze