8.02.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

Nintendo Switch został trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą w historii

Nowe wyniki finansowe Nintendo ujawniły przebicie kolejnego kamienia milowego w postaci 122 milionów sprzedanych egzemplarzy.


Patryk „Delighter” Żelazny

Prawdopodobnie w siedzibie Nintendo w ostatnim czasie rozległ się huk wystrzału szampana związany z najnowszymi wynikami finansowymi, bo zdecydowanie jest się czym chwalić. Zanim jednak do tego przejdziemy, najpierw cofnijmy się trochę w czasie, aż do sierpnia zeszłego roku. Wtedy to ostatni raz pisaliśmy o Nintendo chwalącym się wynikami sprzedaży Switcha, sięgającymi łącznie 111 milionów egzemplarzy. Już wtedy robiło to wrażenie, zwłaszcza że udało się to na przestrzeni 5 lat od premiery konsoli. Dlatego tym lepiej prezentują się najnowsze wyniki.


Wejście na podium

Całość możecie znaleźć bardzo ładnie i kolorowo rozpisaną W TYM MIEJSCU. Zdradzę wam jednak, że Nintendo może się już pochwalić 122 milionami sprzedanych sztuk Switcha – czyli na przestrzeni ostatnich 7 miesięcy udało się podbić wynik o 11 milionów. Tym samym konsola wyprzedziła m.in. PS4 i Game Boya, w wyprzedzają ją już tylko PlayStation 2 oraz Nintendo DS. W międzyczasie sprzedaż mogła napędzić premiera Pokémonów Scarlet i Violet, które choć doczekały się bardzo mieszanych opinii, tak wyniki zrobiły naprawdę dobre. No i warto pamiętać o tym, że mimo iż Nintendo poniosło większe koszty produkcji Switcha, cena konsoli pozostała taka sama.

Ostatnim razem Rajmund podał listę 10 największych bestsellerów Nintendo Switcha. Zrobię to samo, ale pragnę na starcie zwrócić uwagę, że lista pozostała w praktycznie niezmienionym składzie i formie (poza liczbą egzemplarzy konkretnych tytułów) i zawirowanie wprowadziły tylko Pokémony Scarlet i Violet. Jako ciekawostkę dodam, że łączna liczba sprzedanych gier na Switcha wynosi 994,3 miliona.

 1. Mario Kart 8 Deluxe (52 mln);
 2. Animal Crossing: New Horizons (41,59 mln);
 3. Super Smash Bros. Ultimate (30,44 mln);
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (29 mln);
 5. Pokémon Sword / Pokémon Shield (25,68 mln);
 6. Super Mario Odyssey (25,12 mln);
 7. Pokémon Scarlet i Violet (20,61 mln);
 8. Super Mario Party (18,79 mln);
 9. Ring Fit Adventure (15,22 mln);
 10. Pokémon: Let’s Go, Pikachu! / Pokémon: Let’s Go, Eevee! (15,07 mln);

Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze