7
20.01.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

Nowa Gra+ za dodatkowe 60 zł. Takie rzeczy w Like a Dragon: Infinite Wealth

Sega, ja rozumiem, że liczysz na, he he, Infinite Wealth ze sprzedaży, ale są jakieś granice. Chyba że to błąd.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Like a Dragon: Infinite Wealth szykuje się na fantastyczną propozycję Segi, ukoronowanie wszystkich lat Yakuzy oraz tej części serii, której zmieniono na Zachodzie nazwę. Grę uruchomimy nawet na Steam Decku. Jest jednak łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Okazuje się, że aby otrzymać tryb New Game+, będziemy musieli wyłożyć pieniądze na wersję Deluxe lub Ultimate. Chyba, że ktoś niefortunnie opisał produkt na stronie, ale to już nie nasz problem, prawda?


Ile za New Game+ w Infinite Wealth?

Ze strony Infinite Wealth po angielsku wynika, że do Nowej Gry+ potrzebny jest pakiet Master Vacation. A żeby go otrzymać, trzeba dołożyć ok. 60 zł do wersji Deluxe lub 170 zł do Ultimate.

Infinite Wealth – screenshot strony
Strona internetowa Like a Dragon: Infinite Wealth z zaznaczonym dowodem na konieczność zakupu Deluxe i Ultimate
Strona internetowa Like a Dragon: Infinite Wealth

Żeby było dziwniej, na stronie produktu na Steamie nie znajdziemy na ten temat ani słowa. Ba, w innych językach niż angielski także! Mamy więc do wyboru albo wariant, że to pomyłka – a więc rodzaj oszustwa, które może skłonić ludzi do kupienia droższej wersji – albo faktycznie trzeba wyłożyć kasę na Nową Grę+, nawet jeśli jesteśmy spoza Azji(*). Nie w porządku, Sego. Odradzamy podejmowanie jakiejkolwiek decyzji zakupowych do momentu, aż gra się ukaże. Co jest przykre, bo najnowsza odsłona zapowiada się naprawdę wyśmienicie. Ma zawierać tryb w stylu Animal Crossing o wielkości osobnego tytułu. Możecie się spodziewać naszej recenzji w dniu premiery.

(*) Tam to już podobno tradycja.


Czemu to szczególnie niefajne?

Decyzja wzbudza dodatkowe kontrowersje, gdyż przechodzenie Like a Dragonów i Yakuz po raz kolejny z uzyskanym wcześniej ekwipunkiem jest od dawna składową jej częścią, a nie tylko dodatkiem dla graczy żądnych rozgrywki. Ciężko uznać taką podstawową funkcję za wartą płacenia. Ale w sumie co się dziwić po kontrowersji z remasterem Sonika? Sonic Origins od tego samego wydawcy miało aż pięć wydań. Trzeba było wyłożyć pieniądze za animacje, opcje sterowania, cięższe misje... Aż szkoda pisać. Co lepsze, żadna z wersji nie zapewniała pełnego kompletu zawartości!

Like a Dragon 8 ukaże się na 26 stycznia 2024 na PCPS4PS5XBOXSX i Steam Decku.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze