23.05.2024, 07:45Lektura na 2 minuty

Nowe Call of Duty nadchodzi. Pierwsze materiały i przecieki potwierdzają powrót Black Opsa

Marketing Call of Duty zawsze stara się pójść innymi torami. Nie inaczej jest tym razem.

W zeszłym roku miliony graczy oczekiwały premiery Call of Duty: Modern Warfare 3. Pierwszy odzew był, lekko mówiąc, chłodny, a zainteresowanie oraz opinia na temat podserii Infinity Ward drastycznie zmalały. W tym roku za produkcję kolejnej odsłony odpowiada Treyarch, a pierwsze zwiastuny od razu sugerują, z czym będziemy mieli do czynienia.

Czemu w liczbie mnogiej? Ponieważ pojawił się więcej niż jeden materiał. Ten najczęściej cytowany w sieci rozgrywa się na Mount Rushmore, gdzie zamaskowani włamywacze „udekorowali” twarze czterech prezydentów USA czarnymi opaskami zasłaniającymi oczy. Napisy na opaskach układają się w zdanie „The truth lies” i na identycznie brzmiącej stronie internetowej znajdziemy kolejny element kampanii marketingowej Call of Duty.

Na niej znajdziemy mały telewizor, który wyświetla sześć kanałów, z czego na trzech znajdziemy jakiś materiał. Pierwszy program wyświetla wcześniej wspomniany zwiastun. Drugi filmik ukazuje kolejną grupę ludzi, która rozkleja w mieście plakaty z identycznym przesłaniem oraz grafiką zniszczonego pomnika na Górze Rushmore. Ostatni materiał to urywek serwisu informacyjnego, który pokazuje, że nie tylko pomnik najbardziej zasłużonych prezydentów USA został zniszczony. Tak stało się z wieloma zabytkowymi miejscami na całym świecie. Każde z nich zawierało wcześniej wspomniane przesłanie.

Do sieci wyciekły także inne materiały. Billbil_Kun na swoim profilu na X-ie opublikował zniekształconą okładkę nowej odsłony Call of Duty. Pomimo braku szczegółów, możemy dostrzec żołnierza, którego pozycja oraz postawa kojarzy się z poprzednimi postaciami z okładek podserii Black Ops.

Co jeszcze znajdziemy? Jeden z twórców internetowych, Xclusive Ace, podzielił się także na X-ie swoją teorią dotyczącą daty premiery, która miała znajdować się w jednym z postów na profilu Call of Duty. Same przewidywania brzmią, jak typowa fanowska teoria, która sugeruje premierę w piątek, 1 listopada. I nagle na scenę wkracza Tom Henderson, który przedstawia swoje „informacje”. Wedle jego słów, nowe Call of Duty zadebiutuje 25 października.

To nie pierwszy raz, gdy mówiło się o powrocie Black Opsa w 2024. Pierwsze informacje pojawiały się już niedługo po premierze Modern Warfare 3.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów481

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze