10.03.2022, 15:17Lektura na 2 minuty
Wideo

Forspoken na nowym zwiastunie może się podobać

Square Enix podczas nocnego State of Play podzieliło się z nami nowym trailerem Forspoken – tym razem zamiast skupiać się na fabule, pokazano nieco rozgrywki.


Patryk „Delighter” Żelazny

Square Enix pokazuje swoje Forspoken (wcześniej Project Athia) od pierwszy prezentacji PS5, ale do premiery tworzonego przez Luminous Productions action RPG w stylu Isekai (główni bohaterowie przenoszą się do innego wszechświata, gdzie muszą się jakimś cudem odnaleźć) wciąż jeszcze daleko.

Za sprawą nowego zwiastuna ro raz kolejny zanurzyliśmy się na chwilę w fantazyjnym świecie Athii i mieliśmy okazję zobaczyć Frey – główną bohaterkę – w akcji. Tym razem pokazano nie tylko przyjemnie wyglądającą i płynną eksplorację, ale również (oby) satysfakcjonujący system walki – w tym nawet potyczki z ogromnymi przeciwnikami. Główną bronią Frey jest bransoleta posiadające nadprzyrodzone moce i to, co bohaterka robi za jej pomocą, to magia – dosłownie i w przenośni.

Jak to bywa w światach Isekai, Frey trafia ze współczesnego Nowego Jorku do Athii, krainy niegdyś słynącej z niesłychanego piękna, teraz gnijącej przez toczącą ją zarazę (na którą Frey cudownym zrządzeniem losu jest odporna). Głównym zadaniem bohaterki jest powrót do swojego świata, ale – jak się domyślacie – najpewniej przy okazji uratuje także i ten.

Forspoken miało ukazać się w maju, jednak twórcy zdecydowali się niedawno przesunąć premierę na 11 października. Gra ukaże się na PC oraz PS5 – w tym drugim przypadku z dwuletnią konsolową wyłącznością.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów340

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane