2
20.09.2023, 09:45Lektura na 2 minuty

Phil Spencer o wycieku dokumentów Microsoftu: „To przestarzałe plany”

Według szefa Xboksa wyciek danych jest rozczarowujący, ale i tak niewiele znaczy, bo te plany są już przestarzałe i w międzyczasie zdążyły się zmienić.


Patryk „Delighter” Żelazny

Szybka przypominajka tego, co mogło was ominąć w ciągu ostatniej doby. Rozprawa sądowa FTC (Federalnej Komisji Handlu) i Microsoftu była źródłem wielu, wielu informacji, ale teraz to już przechodzi najśmielsze oczekiwania. Poznaliśmy m.in. plany wydawnicze Bethesdy, wśród których znalazło się parę naprawdę ciekawych tytułów. Dowiedzieliśmy się, ile są warte gry w Game Passie (spoiler: nawet 300 milionów dolarów za sztukę), dokumenty Activision znów zasugerowały, jaką moc będzie mieć następca Nintendo Switcha, a Microsoft przypadkiem pokazał Xboksa Series X bez napędu oraz nowy kontroler. Do sprawy odniósł się teraz Phil Spencer.

Szef Xboksa twierdzi, że cała ta sytuacja jest mocno rozczarowująca, ale to i tak nie powinno mieć większego znaczenia, bo dane są stare (fakt faktem, pochodzą z października zeszłego roku) i od tego czasu wiele planów ewoluowało. Spencer zamierza podzielić się tymi nowymi, aktualnymi zapowiedziami, ale dopiero kiedy nadejdzie odpowiedni moment. Jestem w sumie ciekaw, jak bardzo sytuacja ulegnie wtedy zmianie.

Co więcej, nie musimy poprzestawać na tym jednym tweecie, ponieważ serwis The Verge podzielił się jeszcze wiadomością przesłaną przez Phila Spencera do swoich pracowników.


W dniu dzisiejszym część dokumentów złożonych w postępowaniu sądowym dotyczącym proponowanego przez nas przejęcia Activision Blizzard była nieintencjonalnie ujawniona. Wiem, że to rozczarowujące, nawet jeśli wiele dokumentów ma ponad rok, a nasze plany ewoluowały.

Wiem też, że wszyscy bardzo poważnie podchodzimy do poufności naszych planów i informacji naszych partnerów. Ten wyciek oczywiście nie spełnia naszych oczekiwań. Wyciągniemy wnioski z tego, co się wydarzyło, i będziemy lepsi w przyszłości. Wkładamy niesamowitą ilość pasji i energii w to, co robimy, i nigdy nie chcielibyśmy, aby ta ciężka praca była dzielona ze społecznością. To powiedziawszy, jest o wiele więcej powodów do tego, by się ekscytować, a kiedy będziemy gotowi, podzielimy się prawdziwymi planami z naszymi graczami.

Na zakończenie doceniam całą pracę włożoną w zespole Xboksa w to, aby zaskoczyć i zachwycić naszych graczy. W nadchodzącym czasie skupmy się na tym, na co możemy mieć wpływ: kontynuowaniu niesamowitego sukcesu Starfielda, nadchodzącej premierze niesamowitej Forzy Motorsport oraz dalszym tworzeniu gier, usług i urządzeń, z których będą mogły korzystać miliony graczy.


Phil Spencer

Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze