9
22.02.2022, 17:38Lektura na 2 minuty

PlayStation VR2 oficjalnie zaprezentowane. Wygląd mocno inspirowany PS5

Gogle na pewno dobrze będą wyglądać przy nowej konsoli Sony.


Kuba „Herbarius” Chudzik

W ostatnich latach wirtualna rzeczywistość coraz śmielej zaczęła zaglądać do świata gier. Sony zobaczyło duży potencjał tego rynku, wypuszczając ponad 5 lat temu headset PlayStation VR. Zestaw okazał się dużym sukcesem, co przełożyło się na ponad pięć milionów sprzedanych egzemplarzy. Rok temu natomiast zapowiedziano jego następcę, a na początku stycznia dowiedzieliśmy się więcej o jego specyfikacji technicznej.

Dziś natomiast korporacja oficjalnie zaprezentowała PS VR 2. Jak możemy zobaczyć już na pierwszy rzut oka, finalny wygląd zestawu pasuje stylistyką do PS5. Jest to całkowicie zamierzone – ponadto projektanci nadali goglom i kontrolerom okrąglejszy kształt, który według nich ma symbolizować 360-stopniowe pole widzenia. 

Twórcy chwalą się ergonomią headsetu, który będzie można łatwo przystosowywać do potrzeb użytkownika. Z kolei umiejscowienie słuchawek i możliwość regulowania odległości soczewek od oczu przeniesiono z projektu poprzednika. Z drugiej strony całkowicie od nowa zaprojektowano zintegrowany system wentylacji, który ma znacznie lepiej oddawać ciepło urządzenia. 

PS VR 2 
Źródło: materiały prasowe Sony 

Według zapowiedzi VR2 będzie znacznie lżejszy od swojego starszego krewniaka – i to pomimo bardziej skomplikowanej budowy.

PS VR 2 
Źródło: materiały prasowe Sony 

PlayStation VR2 zadebiutuje na rynku pod koniec roku – jednakże wciąż trwające problemy z dostawami układów scalonych mogą przesunąć premierę na wczesny 2023. Prawdopodobnie jedną z pierwszych okazji do zweryfikowania przechwałek Sony będzie Horizon Call of the Mountain. Spin-off przygód Aloy ma zadebiutować wraz z headsetem. 


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów138

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze